Güncel
Giriş Tarihi : 08-07-2024 14:01   Güncelleme : 08-07-2024 14:02

Yaykıl köyü sakinleri: “Birileri artık sesimizi duysun”

Yaykıl köyü Conguroğlu Mahallesi sakinleri, bozuk yollar nedeniyle mağdur olduklarını seslerinin duyulmasını istediklerini söylediler

Yaykıl köyü sakinleri: “Birileri artık sesimizi duysun”

Yaykıl köyü Conguroğlu Mahallesindeki bozuk yollar vatandaşın tepkisine neden oluyor.

Conguroğlu Mahallesinde yolların bozuk olduğunu, en ufak bir yağışta yolun daha da kötü duruma geldiğini ve araç kullanmakta zorlandıklarını belirten köy sakinleri gazetemiz aracılığıyla yetkililere seslenerek olası bir kazanın önüne geçilebilmesi için yolda çalışma yapılması gerektiğini söylediler.

Yaykıl köyünde yaşanan yol sorunlarının daha önce de yerel basında yer aldığını, sorunun gerekli yerlere de bildirildiğini fakat henüz bir çözüme kavuşturulmadığını belirttiler. Yaykıl köyü Conguroğlu Mahallesi sakinleri, “Köyümüz Gerze ilçemizin şehir merkezine çok yakın. Bu kurak günlerde yağmur yağdığına sevinemeyecek duruma geldik.

Erfelek ilçesinden Gerze’ ye içme suyu getirmek için kullanılan su borusu kaç yıl önce mahallemizin ortasından yoldan geçti. Yol yapılmadı. Yıllar sonra yine 15 - 20 metre arayla yeniden kazıldı, 5 dakika yağmur yağdı, sonuç bu. Yoldan araba çıkmıyor. Bu köylünün yolu ne olacak? Kim yapacak bunu? Biz mahalle sakinleri artık gerçekten bıktık.

Bu köyde üretici çiftçiler yaşıyor. Pazara gelip gidiyoruz. Yetkililere bu köyün yolunu, köylünün yol ihtiyacını ve derdini bir an önce çözmeleri için ricada bulunuyoruz. Lütfen sesimizi duysunlar” ifadelerini kullandılar.

Büşra ÇevikBüşra Çevik