Güncel
Giriş Tarihi : 11-05-2024 11:06   Güncelleme : 11-05-2024 16:20

Yaykıl köyü sakinleri: “Mağduruz, çözüm bekliyoruz”

Yaykıl köyü Çotoğlu Mahallesi sakinleri, bozuk yollar nedeniyle mağdur olduklarını, bu sorunu dile getirmekten artık utandıklarını dile getirdi

Yaykıl köyü sakinleri: “Mağduruz, çözüm bekliyoruz”

Yaykıl köyü Çotoğlu Mahallesindeki bozuk yollar vatandaşın tepkisine neden oluyor. Çotoğlu mahallesi Hüseyin Bey Çiftliği yol ağzı olarak geçen Çotoğlu köyü Caminin önünden itibaren başlayarak mahalle boyunca yolların bozuk olduğunu kaydeden köy sakinleri, konunun daha önce de yerel basında yer aldığını, konunun gerekli yerlere de bildirildiğini fakat henüz bir çözüme kavuşturulmadığını belirttiler.

Yetkililere çağrıda bulunan mahalle sakinleri, köyde üretici çiftçilerin yaşadığını, tüketicilerin bu yolu sürekli kullandıklarını ve yolun durumundan ötürü yolu kullanmak istemediklerini, bu durumda da müşteri kaybettiklerini, konunun ivedilikle çözüme kavuşturulmasını istediklerini yinelediler.

Yaykıl köyü Çotoğlu Mahallesi sakinleri, “Köyümüz Gerze ilçemizin şehir merkezine çok yakın. Yazın çok toz oluyor, kışın ise toprak çamur oluyor, tıpkı bugün ki yağmurlu günlerde de yüzüne bakılmayacak hale geliyor. Çukurlarla dolu yolda her gün geçen arabalarımızda büyük masraflar çıkartmaktadır. Yıllardır yapılacağı vaat edilen bu mahallenin yolu neden yapılmamaktadır? Bu köyde üretici çiftçiler yaşıyor. Yetkililere bu köyün yolunu, köylünün yol ihtiyacını ve derdini bir an önce çözmeleri için ricada bulunuyoruz. Lütfen sesimizi duyun” ifadelerini kullandılar.

Büşra ÇevikBüşra Çevik