Spor
Giriş Tarihi : 04-07-2024 13:49

“Yiğit güreşçiler” Kırkpınar Güreşlerinde ilçemizi temsil edecek

Adil Yiğit ve Mustafa Yiğit, Edirne Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde hakemlik yapmak üzere yola çıktı. Edirne’ de kürsüye çıkan güreşçiler 3. Abdaloğlu Yağlı Güreşleri Keşkek Ağalarının desteğiyle Abdaloğlu köyünde kurulan Er Meydanı’ nda ter dökecek

“Yiğit güreşçiler” Kırkpınar Güreşlerinde ilçemizi temsil edecek

Çok küçük yaşlarda güreşe başlayan ve çeşitli müsabakalarda ülkemizi ve ilimizi temsil eden, birçok başarıya imza atan ve dereceler elde eden, şimdilerde gençlerin yetişmesi için güreş antrenörlüğü yapan, bölgemizde yıllardır güreş sporunda adından sıkça bahsettiren Milli Güreşçilerimiz ve Milli Hakemlerimiz Gerzeli Adil Yiğit ve oğlu Mustafa Yiğit, Edirne'de bu yıl 663' üncüsü gerçekleştirilen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde hem ilimizi hem de ilçemizi temsil edecek.

Köy muhtarı Erkan Ersoy’ un öncülüğünde her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Geleneksel Abdaloğlu Güreşlerini de organize eden baba-oğul Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde hakemlik yaparak ilçemizi temsil etmenin yanında kürsüye çıkan güreşçileri de Abdaloğlu köyünde kurulacak Er Meydanına çıkaracak.

EDİRNE’ DE DERECE YAPAN PEHLİVANLAR GERZE’ DE ER MEYDANINA ÇIKACAK

663. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde derece yapan sporcuların, 10 Ağustos Cumartesi günü Abdaloğlu köyü Yağlı Güreşlerinde ter dökmesi sağlanacak. İlçemizde misafir edeceğimiz güreşçiler bu yıl 3. düzenlenecek olan Abdaloğlu köyü Yağlı Güreşlerinde Keşkek Ağası olan Celal Altunel, Deniz Kökdemir ve Gökhan Giresun’ un destekleriyle ilçemizde misafir edileceği belirtilirken Altunel, Kökdemir ve Giresun’ un maddi manevi her anlamda güreşlere sponsor oldukları kaydedildi.

Büşra ÇevikBüşra Çevik