Siyaset
Giriş Tarihi : 08-03-2024 11:12   Güncelleme : 08-03-2024 11:19

Yiğit, "Kadınlar insandır, biz ise insanoğlu"

İYİ Parti Gerze Belediye Başkanı Adayı Yavuz Yiğit, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili bir açıklama yaparak, tüm kadınların Kadınlar Gününü kutladı

Yiğit,

İYİ Parti Gerze Belediye Başkanı Adayı Yavuz Yiğit, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili bir açıklama yaparak, tüm kadınların Kadınlar Günü'nü kutladı. Yiğit, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Başka uluslar kadınlara isim yerine numara verip toplumdan dışlıyor ve farklı ülkede yaşayan bazı varlıklarda bu rezilliğe özeniyor olabilir.

Fakat biz Türk'üz; bir Türk kadını kendine bir rol model arıyorsa Tomris Hatun'u bulmalıdır.

Bir Türk kadını bir evlat dünyaya getirdiğinde, aslında bir devlet dünyaya getirir!

Bakınız ki Zübeyde Hanım'a, öyle bir evlat dünyaya getirdi ki; dört bir yanından kuşatılmış toprakları temizleyip ülke yaptı.

Hem de öyle bir ülke yaptı ki; vefatının üzerinden yıllar geçmesine rağmen niyeti bozuklar ne içeriden, ne dışarıdan emellerine ulaşamıyorlar.

Başta, Peygamber efendimizin zikrettiği, "Kadınların haklarını yerine getirme hususunda Allahtan korkunuz. Zira siz onları Allah’ın bir emaneti olarak aldınız." hadisini kılavuz alarak bugünlerimizde ve geleceğimizde kadınlarımızın yeri başımızın üstü olmalıdır diyerek adımlar atmalıyız.

Bir diğer kılavuz olarak da, bizi esaretten kurtararak Müslüman Türk olarak bağımsız şekilde Ay yıldızlı şanlı bayrağımız altında özgürce yaşamamıza vesile olan, Gazi Mareşal Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın." sözünü almalıyız.

Bahsettiğimiz kılavuzları unutmadan hayatımıza değer katan ve aydınlatan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en içten dileklerimle kutluyor toplumumuzda gerçekten hak ettiği yeri bulması için elimizden gelen gayreti göstereceğimize şahsım ve temsiliyetinde bulunduğum partim adına söz veriyorum."

Büşra ÇevikBüşra Çevik