Güncel
Giriş Tarihi : 24-06-2024 15:03   Güncelleme : 24-06-2024 15:04

Başkan Belovacıklı: “Hurmadibi her sabah temizleniyor”

Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, Hurmadibi Plajının her sabah erken saatlerde temizlendiğini, temizlik konusunda vatandaşların da biraz duyarlı olması gerektiğini belirtti

Başkan Belovacıklı: “Hurmadibi her sabah temizleniyor”

Hurmadibi plajının temizliği ile ilgili gerek sosyal medyadan gerekse gazetemize ulaşan vatandaşlar konunun çözümü noktasında yetkililere seslenmişti. Bu kapsamda Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, Gerze Belediyesi personelleri tarafından Hurmadibi’ nin her gün erken saatlerde temizlendiğini söyledi.

Başkan Belovacıklı konuyla ilgili olarak, “Hurmadibi’ni her sabah saat 05:00’te çocuklar gidiyor temizliyor. Her sabah kepçe gönderiyorum, pislikleri temizletiyorum, çöp arabası gönderiyorum, özellikle Hurmadibi’ne. Ben Gerzeli yapmaz diyorum. İnanın çok bezlerinden aklınıza gelebilecek her şey orada, akşamları oralarda içki içiyorlar şişeleri kırıyorlar. Bu sabah da kırılmış bira şişelerini temizledik. Hadi içiyorsunuz da neden kırıyorsunuz be kardeşim? Hurmadibi’ni temizlemek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ama insanlarımız da biraz duyarlı olmalı. Orası da sizin yaşam alanınız orada denize giriyorsunuz. O yaşam alanı içerisinde bu kadar pisliği bırakmanın hiçbir anlamı yok. Bunu için yine insanlardan anlayış bekliyorum. Biraz dikkat etsinler. Dikkat etmeyeni de uyarsınlar. Biz bu konuda elimizden geleni yapıyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Büşra ÇevikBüşra Çevik