Güncel
Giriş Tarihi : 19-01-2018 10:29

''Bol Bol Kitap Okuyun''

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz karne heyecanı yaşayan öğrencilere tatili fırsat bilip bol bol okumalarını tavsiye etti

''Bol Bol Kitap Okuyun''

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, karne heyecanı yaşayan öğrencilere yarı yıl tatilinde bol bol kitap okumalarını tavsiye etti. Karadeniz, Mustafa Kemal Atatürk’ü örnek göstererek, “Sevgili öğrencilerimiz, ‘Ben çocukken fakirdim. Eğer çocukluğumda elime geçen iki kuruştan birini kitaplara vermeseydim; bugün yaptıklarımın hiçbirini yapamazdım’ diyen kurtarıcımız Atatürk’ü örnek almalıyız. O zaman her biriniz bu ülkenin kahraman bir kurtarıcısı olursunuz” dedi.

2017-18 eğitim öğretim yılının ilk yarısı sona erdi. Sinop’ta 32 bini aşkın öğrenci karne heyecanı yaşıyor. CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, eğitim öğretim yılının ilk yarısını değerlendirerek, öğrencilerin Atatürk gibi kitap okumalarını tavsiye etti. Karne notlarının hayat için bir başarı göstergesi olmadığını sadece bir araç olduğunu belirten Karadeniz, öğrencilere şöyle seslendi:

“Sevgili öğrencilerimiz; karne notlarınız, geleceğinize yön verecek tercihlerinizde sadece bir araçtır. Tercihleriniz ise bol bol okuyarak edineceğiniz tecrübelerle şekillenecektir. Siz bizim geleceğimizsiniz. Gelecek de sizindir. Ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ‘Ben çocukken fakirdim. Eğer çocukluğumda elime geçen iki kuruştan birini kitaplara vermeseydim; bugün yaptıklarımın hiçbirini yapamazdım’ diyen bir Dünya Lideridir. Atatürk’ü örnek almalıyız. O zaman her biriniz bu ülkenin kahraman bir kurtarıcısı olursunuz. Çünkü Atatürk’ün dediği gibi; okumak, bağımsızlık tehlikeye düştüğü zaman onu kurtarmak için izlenmesi uygun olan en doğru yolu belletir.”

Velilerin tüm çabalarına, öğretmenlerin bütün azim ve gayretlerine karşın, iktidar eliyle eğitimde sorunlar yaşandığının altını çizen CHP’li Karadeniz, eğitimin kamusal niteliğinin artırılarak, laik ve bilimsel, ulusal bir eğitim sisteminin derhal hayata geçirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Seda ŞengülSeda Şengül