Güncel
Giriş Tarihi : 20-03-2023 13:22   Güncelleme : 20-03-2023 13:35

Çanakkale Zaferi ve şehitlerimiz anısına yürüdüler

GERDAK-2013, Çanakkale Zaferi ve şehitlerimiz adına yürüdü

Çanakkale Zaferi ve şehitlerimiz anısına yürüdüler

İlçemizde faaliyet gösteren Yeşil Gerze Dağcılık Doğa Spor Kulübü üyeleri ve dağcıları bu hafta yaptıkları yürüyüş faaliyetlerini Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimiz adına yaparak yürüyüşe duygu yüklediler.

Konuyla ilgili konuşan Kulüp Başkanı Birol Sazak, “Çanakkale Zaferi, milletimizin bu topraklarda yazdığı en büyük kahramanlık destanlarından birisidir. Milletimizin o dönem içinde bulunduğu yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, azim ve inançla kazanılan Çanakkale Zaferi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında önemli bir kilometre taşı olmuştur.

Çanakkale Zaferi, sıradan bir hatırlayış değil, tarihi varoluşu sürekli ve ebedi kılan bir duruştur. Çanakkale’deki duruş ve direnişiyle bu vatanı bize emanet eden muhteşem bir tarihi kanlarıyla yazan ecdadımızın ve şehitlerimizin bize armağanıdır.

Çanakkale’deki birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu, milletimize önemli bir zafer kazandırmış, Çanakkale’de elde edilen başarı, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasında önemli bir rol oynamıştır. Çünkü Çanakkale Zaferi, vatanı, dini, bayrağı ve bağımsızlığı söz konusu olduğunda milletimizin neler yapabildiğini bütün dünyaya gösterdiği önemli bir örnektir.

Tüm Türkiye dün olduğu gibi bugün de “bir ve beraberiz”. Çanakkale’yi Çanakkale yapan değerlere sahip çıktığımız sürece hiç bir güç milletimizin birliği ve bağımsızlığı konusundaki iradesini kıramayacaktır.

Bu duygularla, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor; bugünlere ulaşmamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türk milletinin huzur ve güvenliği için hayatlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz” diye konuştu.

AdminAdmin