Eğitim
Giriş Tarihi : 16-01-2023 16:06   Güncelleme : 17-01-2023 15:37

Fatma Yüksek Anaokulunda ilk ders zili 6 Şubat’ ta çalacak

Yeni eğitim-öğretim döneminde faaliyete geçecek olan Fatma Yüksek Anaokulunda öğrenci kayıtları başladı

Fatma Yüksek Anaokulunda ilk ders zili 6 Şubat’ ta çalacak

İlçemizde hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle adından sıkça bahsettiren Gerzeli İş İnsanı Hüseyin Yüksek, Hamidiye Mahallesi Karagülle Arif Efendi Sokak’ ta 2 bin m² alanda 200 öğrenci kapasiteli 4 derslikli anaokulu projesini hayata geçirerek anaokulunu Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim etti.

Geçtiğimiz Nisan ayında yapımına başlanan, Ekim ayında da tamamlanarak Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilen Fatma Yüksek Anaokulu ders başı yapmak için gün sayıyor.

6 Şubat 2023 tarihinde başlayacak olan eğitim öğretim döneminde, ilk ders zilinin Fatma Yüksek Anaokulu için de çalacağı, okula kayıtların başladığı belirtildi.

3,4 ve 5 yaş grubu için kayıt alındığı öğrenilirken kayıt için Hamidiye Mahallesi Karagülle Arif Efendi Sokak No: 17' de bulunan okuldan bizzat bilgi alınabileceği belirtildi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan İş İnsanı Hüseyin Yüksek, rahmetli annesinin adını taşıyan anaokulunda miniklerin eğitim görmesinden gurur duyduğunu belirterek, “geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın geleceğini temin etmeye çalışıyoruz. Bunun için kollarımızı sıvamıştık, Allah’ ın izniyle alnımızın akıyla işin içinden çıktık, okulumuzu tamamlayıp, Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim ettik.

Annem Fatma Yüksek’ in adını verdiğimiz eğitim yuvamız hem ilçemiz hem de ailelerimiz için hayırlı olsun” diye konuştu.

AdminAdmin