Güncel
Giriş Tarihi : 28-05-2024 14:52   Güncelleme : 28-05-2024 14:54

Gerze Belediyesi hayvan hastanesi için adım attı

Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı can dostlarımız için anlamlı bir projeye daha imzasını atıyor

Gerze Belediyesi hayvan hastanesi için adım attı

Gerze Belediyesi tarafından can dostlarımız için hayvan hastanesi yapılacak. 2009-2019 yılları arasında Gerze Belediye Başkanlığı görevini yürüten Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, Sinop’ ta ilk olma özelliği taşıyan Gerze Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezini de hayata geçirmişti.

Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, can dostlarımıza sahip çıkma ve doğal ortamda sağlığına kavuşturma anlamında ek bir proje için kolları sıvadıklarını belirtirken hastane için 12 dönümlük alanda oyun alanları, kulübeler ve birçok donatının yer alacağını duyurdu.

Projeyle ilgili açıklama yapan Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı şu ifadeleri kullandı: “Doğa dostlarımız için anlamlı ve ihtiyaç duyulan bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Amacımız, Gerze’mizde yaşayan her canlının hayat standartlarını yukarılara çekmek. Toplamda 12 dönümlük projemizde çalışmalara başladık. Mevcut barınağımızda restorasyon ve inşaat çalışmalarımız olacak. Öncelikle yolunu yapacağız. Ayrıca buraya, tam donanımlı bir hastane yapacağız. Yeni açtığımız alanda da dostlarımız için oyun alanları, barınma kulübeleri ve sosyal donatı alanları yapacağız. En kısa sürede projemizi tamamlayarak dostlarımıza bölgede ilk olacak bir alan oluşturacağız.”

Büşra ÇevikBüşra Çevik