Güncel
Giriş Tarihi : 10-06-2024 15:14   Güncelleme : 10-06-2024 15:18

Gerze’ de muhtarlara eğitim: Çeşitli konularda bilgilendirildiler

Yeniden ve ilk kez seçilen muhtarlara hizmet içi eğitim ve tanışma toplantısı düzenlendi

Gerze’ de muhtarlara eğitim: Çeşitli konularda bilgilendirildiler

Muhtarlar Toplantısı, Muhtarlara Hizmet İçi Eğitim Semineri ve akabinde İlçe Kurum Müdürleri Toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan toplantıya Gerze Kaymakamı M. Deniz Arabacı başkanlık ederken kurum müdürleri ve mahalle muhtarları katılım sağladı.

31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrasında yeniden ve ilk kez seçilen muhtarlara hizmet içi eğitim ve tanışma toplantısı düzenlendi. Toplantıda Kaymakam Deniz Arabacı, yeni dönemde muhtarları tebrik ederken başarılar diledi. Kaymakam Arabacı, muhtarları orman yangınları, yeni çipli kimlik kartı konularında vatandaşlara gerekli bilgileri yapmaları konusunda uyarılarda bulundu.

Muhtarlara verilen hizmet içi eğitiminde idare amirleri tarafından kurumlarıyla ilgili olarak Muhtarlık Müessesesi ve Organları Hakkında Bilgilendirme, Muhtarın Görev, Yetki ve Sorumlulukları, Muhtar Bilgi Sistemi (MUBİS) Tanıtımı, Orman Yangınları ile Mücadele, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonun önemi ve verimli çalışma, İlçemiz ve Köylerimizin sorunları ve çözüm önerileri, Tasarruf tedbirleri ve Cumhurbaşkanlığının 07/05/2024 tarih ve 7 sayılı genelgesi, Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele ve gençlere yönelik alınacak tedbirler, Kuraklık ve içme suyu sıkıntısı, suların tasarruflu ve almacına uygun olarak kullanılması, Yaz mevsiminde alınacak tedbirler (suda boğulma, orman ve anız yangınları), İlgili kurum amirlerinin kurumlarının çalışmaları ile ilgili bilgi sunumu, Muhtarların görevleri hakkında eğitim hakkında bilgiler verildi.

Toplantıda ayrıca İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından eğitim sunumları verildi.

Büşra ÇevikBüşra Çevik