Güncel
Giriş Tarihi : 05-06-2024 12:43   Güncelleme : 05-06-2024 14:25

Gerze Halk Eğitimi Merkezi, yılsonu sergisi düzenlendi

Gerze Halk Eğitimi Merkezi yılsonu sergisi, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü

Gerze Halk Eğitimi Merkezi, yılsonu sergisi düzenlendi

Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında, Gerze Halk Eğitimi Merkezi çeşitli etkinlikler düzenledi. Dün akşam Festival Alanında Gerze Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde Halk Konseri düzenlendi.

Bugün ise her yıl geleneksel olarak yapılan Halk Eğitimi Merkezi yılsonu sergisi bu yılda görücüye çıktı.

''Hayat Boyu Öğrenme Haftası'' etkinlikleri kapsamında Gerze Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce 2023-2024 eğitim öğretim yılı, yılsonu sergisi düzenlendi.

Yılsonu sergisi açılışı kapsamında kurdele kesimi yapıldı. Yılsonu sergisine Gerze Kaymakamı M. Deniz Arabacı, Gerze Belediye Başkan V. Saim İstanbullu, İlçe Jandarma Komutanı Sadi Özkan, Gerze İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan, Gerze Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Enes Saraç, kurum ve kuruluş amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

288 KURS, 5605 KURSİYER…

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında Gerze Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde 288 adet kurs açıldığını, bu kurslara toplamda 5605 kursiyer katıldığını belirten Gerze Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Enes Saraç, “Gerze Halk Eğitimi Merkezimiz 3 idari personel, 5 kadrolu öğretmen, 15 usta öğretici ve 3 yardımcı personeli ile ilçemizde hizmet vermektedir. 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında kurumumuz bünyesinde 288 adet kurs açılmış olup, bu kurslara 1971 Erkek, 3634 kadın ve toplamda 5605 kursiyer katılmıştır.

Merkezimiz yıl boyunca çeşitli kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapmaktadır. 2023-2024 Öğretim yılı boyunca; Gerze Belediyesi, Gerze İlçe Müftülüğü, Sinop Milli Parklar Müdürlüğü, Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında ilçemizdeki birçok okulumuz ile Kültür ve Spor kursları, çeşitli kurslar açılmasında iş birliği yapılmıştır. Bu bağlamda iş birliği yaptığımız tüm kurum ve yetkililerine teşekkür ederiz.

Kültürümüz, değerlerimiz ve el sanatlarımızın geçmişten geleceğe aktarılması ve yaşatılması için yapılan çalışmalarımızın ve çabalarımızın ürünü olan yılsonu sergimizde emeği geçen öğretmen, usta öğretici ve kursiyerlerimize teşekkür ederiz” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Gerze Halk Eğitimi Merkezi piyano kursu öğrencilerinin sunumları, Halk Oyunları Gösterisi, Okuma Yazma Kursu öğrencilerinin şiirleri ve belge takdimi yapıldı.

Sergi açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından katılımcılar el emeği göz nuru ürünlerin görücüye çıktığı sergiyi gezdiler.

Büşra ÇevikBüşra Çevik