Kültür&Sanat
Giriş Tarihi : 07-03-2018 15:56   Güncelleme : 07-03-2018 16:21

Gerzeli Beyaz Perdeyle Buluşuyor

Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, Gerzelilere sinema müjdesi verdi. Sedat Işıdı Kültür ve Sanat Merkezinde vizyondaki filmlerin gösterimi yapılacak

Gerzeli Beyaz Perdeyle Buluşuyor

Sineması olmayan 7 ilden bir tanesi iken artık ilçelerinde de sinema gösterimi yapılır hale gelen Sinop'ta açılan cine1can sinema salonunun ardından Gerze'de de beyaz perde açılıyor.

Haberlerimizde sıkça yer verdiğimiz son olarak da ''Gerzeli Eski Günlerini Özlüyor'' başlığıyla sinema salonu eksikliğini vurguladığımız haberimizin ardından Gerze Belediyesi harekete geçti.

Geçmişte Mevsim Sineması, Yıldız Sineması, Sinema Arkadaş gibi ismi bilinen sinemaların var olduğunu söyleyen ileri yaşlarda ki Gerzeli vatandaşlar şimdilerde hiçbirinin kalmadığından dem vuruyorlardı.

Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, Sinop'ta hizmet veren cine1can sinema salonunun Gerze'de hizmet vermeye başlayacağını duyurdu.

Belediye Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen çalışmalar büyük ölçüde tamamlanırken ilk vizyon filmi ise 09 Mart Cuma akşamı gösterime giriyor. Selçuk Aydemir’in yazıp yönettiği ve Ahmet Kural ile Murat Cemcir’in başrollerini paylaştığı “Ailecek Şaşkınız” adlı film ile gösterime girecek olan Gerze Cine1Can Sinemaları beş seansla izleyicisiyle buluşacak.

11:45 / 14:00 / 16:30 / 19:00 / 21:30 saatlerinde gösterime sunulacak olan filmin ilçemizde büyük ilgi uyandırması beklenirken Belediye Başkanı Osman Belovacıklı ise bir açıklama gerçekleştirdi.Başkan Belovacıklı, yaptığı açıklamada gerçekleşen projeden dolayı mutlu olduğunu belirtirken; “Gerze’li Sinop, Bafra ve Samsun’a sinemaya gidiyordu. Ancak başlattığımız bu proje ile sinemayı vatandaşlarımızın ayağına getirdik ve hizmete sokuyoruz. Cuma akşamı başlayacak olan sinema, Kültür ve Sanat Merkezi’mizin müsait olduğu her gün hizmet verecek. İlçemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

AdminAdmin