Güncel
Giriş Tarihi : 20-12-2022 16:50   Güncelleme : 20-12-2022 17:46

Gerzeli Öğrenciler Sinop’u tanıdı

Sinop Valiliği tarafından hayata geçirilen "İlimizi Tanıyalım" projesi kapsamında Gerze ilçe merkezi ve köylerden gelen öğrenciler Sinop’u gezdi

Gerzeli Öğrenciler Sinop’u tanıdı

Sinop Valiliği tarafından, ilçe ve köylerde eğitim gören çocukların yaşadıkları kenti daha iyi tanımaları amacıyla hayata geçirilen "İlimizi Tanıyalım" projesi kapsamında Gerze ilçe merkezi ve köylerinden gelen öğrenciler Sinop’u gezdi. 

Valilik önünde Vali Erol Karaömeroğlu ve eşi Filiz Karaömeroğlu tarafından karşılanan öğrenciler, daha sonra Valilik makamında Vali Karaömeroğlu’nun misafiri oldu.

Valilik Toplantı Salonunda öğrencilerle birlikte kahvaltı yaptıktan sonra rehberler eşliğinde Sinop’ un önemli Tarihi, Kültürel ve doğal yerlerini tanıtmak üzere Sinop Valiliği' nden öğrencileri yolcu ettiler. 

Daha sonra, Vali Karaömeroğlu ve Eşi Filiz Karaömeroğlu, Gerze Kaymakamı Tekin Dundar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ferhat KuranSinop İl Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner ve Gerze’ den gelen öğrenciler ile öğle yemeğinde bir araya geldiler.

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu ve Eşi Filiz Karaömeroğlu himayelerinde başlatılan “İlimizi Tanıyalım” Projesi kapsamında Gerzeli öğrenciler rehberler eşliğinde;

-Arkeoloji Müzesi

-Alaaddin Camii

-Pervane Medresesi

-Dr. Rıza Nur Halk Kütüphanesi

-Paşa Tabyaları

-Şahin Tepesi

- Su Ürünleri Fakültesi

-Hamsilos’u gezerek; Gerzeli öğrenciler,  Vali Erol Karaömeroğlu ve Eşi Filiz Karaömeroğlu ile projeye emeği geçen herkese çok teşekkür ettiler.

AdminAdmin