Siyaset
Giriş Tarihi : 28-05-2024 19:26   Güncelleme : 28-05-2024 19:34

İl Başkanı Demir istifa haberlerini yalanladı

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Aydın Demir partisinde yaşanılan istifa haberlerini yalanlayarak söz konusu isimlerin görevlerinin sona erdiğini açıkladı

İl Başkanı Demir istifa haberlerini yalanladı

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Aydın Demir yaptığı açıklamada, "geçtiğimiz günlerde Sinop'ta bazı sosyal medya hesaplarında ve gazetelerde 'Yeniden Refah Partisinde toplu istifa' başlığı ile bir haber yayınlanmış olup bu haberde Sinop'ta ve Gerze'de toplu istifaların yaşandığı yönünde bir paylaşım yapılmıştır. 

Ancak hakikat şudur ki partimizin tüzüğü ve yasal gerekliler dolayısıyla görevleri biten ve yerel seçimlerde farklı görevleri olan arkadaşlarımızın eski görevleri fiili olarak sona ermiştir.

Görevinden istifa ettiği iddia eden ilçe başkanları zaten seçim sonrası görev değişim talepleri Ankara'ya iletilen isimlerdir. 

 

Fakat bu arkadaşlar davamıza partimize sunduğu hizmetler ve emeklerden saygıdan dolayı aynı zamanda davamızın ve partimizin yıpranmaması amacıyla kamuoyuna bir açıklama yapılmamıştır Bu arkadaşlar bu ilçe başkanları istifa etmemiştir görevden alınmıştır. Ayrıca bütün siyasi partilerde aylık olarak rutin bir istifa oranı vardır dolayısıyla iddia edildiği gibi toplu istifa söz konusu değildir. partimiz bu ay da dahil olmak üzere her zaman olduğu gibi üye sayısını hızla büyütmektedir.

Bu şekilde partimizi ve teşkilatımızı olumsuz göstermeye çalışan açıklamanın gerçekle alakası yoktur.

Yeniden Refah Partisi tüm teşkilatları ile tüm Türkiye'de olduğu gibi Sinop'ta da dimdik ayaktadır ve halkımızın yoğun teveccühü ile gücüne güç katmaya her geçen gün büyüyerek yoluna devam etmektedir.

Halkımız partimizi yıpratmaya çalışan bu kasıtlı haberlere karşı Sinop'ta partimize verdiği destek ile en güzel cevabı vermektedir.

 Konuyu kamuoyunun bilgisine sunuyor il başkanımız, ilçe başkanlarımız ve tüm teşkilatlarımızla Yeniden Refah Partisi olarak Sinop'ta çalışmalarımıza devam ettiğimizi sizlerle paylaşıyor herkese en kalbe selam sevgi ve muhabbetlerimizi sunuyoruz" dedi.

Büşra ÇevikBüşra Çevik