Güncel
Giriş Tarihi : 13-06-2024 14:20   Güncelleme : 13-06-2024 14:21

İmam Hatip Lisesinde Mezuniyet Coşkusu

Gerze İmam Hatip Lisesi 26. Dönem Mezuniyet Töreni düzenlendi

İmam Hatip Lisesinde Mezuniyet Coşkusu

2023-2024 eğitim öğretim yılının son günlerinde okullarda öğrencilerin mezuniyet heyecanı da başladı. Bu kapsamda öğretmen ve veliler İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin mezuniyet coşkusuna ortak oldular.

Bugün gerçekleştirilen programda İmam Hatip Lisesi 12. Sınıf öğrencilerinin kep atma töreni gerçekleşti. Program Kur’ an-ı Kerim Tilaveti ile başladı akabinde okul müdürü Nazım Aksu kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Mezun olan öğrenciler adına Zeynep Cansıs, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasını gerçekleştirdi. Okuldan birincilikle mezun olan Zeynep Cansıs, mezuniyet kütüğüne ismini çaktı. İmam Hatip Lisesinden birincilikle mezun olan Zeynep Cansıs, “Sayın okul idarecilerim, kıymetli öğretmenlerim, kıymetli misafirler ve sevgili arkadaşlarım, bir kabuk değiştirmek üzerine olan 4 yıllık eğitim hayatımızın son gününde hem yeni başlangıçlara yelken açmanın, üniversite hayallerimizi gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşarken hem de adeta yarış atı gibi ilerleyerek yol aldığımız okulumuzun son gününde, evimiz gibi olan Gerze Anadolu İmam Hatip Lisesinden ayrılmanın, hocalarımızdan ve sizlerden ayrılacak olmanın hüznü içerisindeyim. Mutluluğu ve hüznü doruklarda yaşadığımız bugün de birbirimizi hiç bırakmayacak dostluklar kurduğumuza inanıyorum.

En hareketli ve hızlı zamanlarımızı yaşarken, yorduğumuz öğretmenlerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz. Lise dönemi en kısa yolculuklardan biriydi. Geride bırakmış olduğumuz yıllar sanki bir göz açıp kapatma evresi kadar kısacıktı, o nedenle gelecek yıllarda mezun olacak olan arkadaşlarıma en güzel tavsiyem, Gerze Anadolu İmam Hatip Lisesinde olmanın kıymetini her gün hatırlayarak oturmuş oldukları sıraların ve sınıfların hakkını vermek olacaktır. Elimden tutan değerli öğretmenlerimize ve sevgili aileme sonsuz teşekkür ederim. Gelecekte bir imam hatipli olarak ışık olmak, ışığı yansıtmak ve tekrar karşılaşmak üzere hoşçakalın” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından mezun olan öğrencilere protokol tarafından anı belgeleri verildi ve kep atıldı.

Büşra ÇevikBüşra Çevik