Güncel
Giriş Tarihi : 14-05-2022 10:54   Güncelleme : 14-05-2022 11:34

Maviş’ten Gerze’ye Mendirek Müjdesi

Mendirek Uzatılıyor, Balıkçı Barınağının Kapasitesi Artıyor

Maviş’ten Gerze’ye Mendirek Müjdesi

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Gerze’de balıkçı barınağının kapasitesinin artırılması ve mendireğin uzatılması için çalışmaların başladığını duyurdu. Maviş, projenin etüt çalışmaları için 6 Haziran 2022 tarihinde ihaleye çıkılacağını belirtti.

Gerze’de Balıkçı Barınağının kapasitesinin artırılması ve mendirek uzatma çalışmaları için ilk adım atıldı.

*ANA MENDİREK 230 METRE UZATILIYOR*

Etüt çalışmaları için 6 Haziran’da ihaleye çıkılacağını belirten Maviş, proje kapsamında Gerze sahilindeki ana mendireğin 230 metre uzatılacağını, tali mendirek üzerinde ise 210 metrelik rıhtım inşa edileceğini ifade etti.

*İSKELEYE RIHTIM VE TAŞ TAHKİMATI YAPILACAK*

Proje kapsamında mevcut iskelenin 200 metrelik bölümünde, bir tarafı taş tahkimat, bir tarafıysa rıhtım olmak üzere güçlendirme çalışmalarının yapılacağını belirten Maviş, ana mendireğin iç kısmında da 246 metrelik rıhtım inşa edileceğini söyledi.

*HURMA DİBİNE DALGAKIRAN*

Çalışmalar kapsamında ayrıca Hurmadibi mevkisine dalgakıran yapılacağını belirten Maviş, böylece kıyıda yaşanan deniz tahribatının da önleneceğini ifade etti.

*BALIKÇI BARINAĞININ KAPASİTESİ ARTACAK*

Maviş, mendirekteki çalışmalarla birlikte, ilçedeki balıkçı barınağının kapasitesinin de önemli ölçüde artacağını kaydederek, projenin başta ilçedeki balıkçılar olmak üzere tüm Gerzelilere hayırlı olmasını diledi.

*BAKAN KARAİSMAİLOĞLU’NA ÖZEL TEŞEKKÜR*

Maviş açıklamasında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na da özel teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi: "Geçen yıl Ayancık ilçemizde yaşanan sel felaketi sonrasında felaketin izlerinin silinebilmesi için bir aydan fazla gece gündüz, Ayancık başta olmak üzere Sinop'un her yerinde beraber mesai yaptığımız Bakanımız Adil Karaismailoğlu ile Gerze ilçemizin de ihtiyaçlarının giderilmesi taleplerimiz olmuştu. Değerli Bakanımız bugüne kadar taleplerimizin neredeyse tümüne tam destek sağladı.

Bu bağlamda talep ettiğimiz Gerze balıkçı barınağımızın kapasitesinin artırılması ve mendireğin uzatılması çalışmaları için ilk adım atıldı. Sayın Bakanımıza Gerzeli hemşerilerim adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Ayrıca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun önümüzdeki günlerde bir takım açılış programları için yeniden Sinop'a geleceğini duyurdu.

AdminAdmin