Güncel
Giriş Tarihi : 16-05-2024 15:14   Güncelleme : 16-05-2024 15:27

Özel Çocuklar Hem Eğlendi, Hem Eğlendirdi

Engelliler Haftası nedeniyle Gerze Doğan Güneş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından çeşitli etkinlikler düzenlendi

Özel Çocuklar Hem Eğlendi, Hem Eğlendirdi

Yıllardan bu yana ilçemizde engelli vatandaşlarımıza hizmet veren Gerze Özel Doğan Güneş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenledi.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Kurum Müdürü Esra Bayram yaptı. Bayram, herkesin engelli adayı olduğunu hatırlatırken konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Engellilik, sosyal yönleriyle her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini en aza indirgemek için herkesin katkısına, duyarlılığına ve ortak çabasına ihtiyaç hissedilen toplumsal bir husustur.

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın şuuruna sahip olarak engelli vatandaşlarımızın, umutlarını yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba sarf edip çözümler üretmek en önemli sorumluluklarımızın başında gelmektedir.

10-16 Mayıs Engelliler Haftasının ülkemizdeki ve tüm dünyadaki engelliler için hayırlı gelişmelere vesile olmasını diliyor, onların ve ailelerinin yanlarında olduğumuzu ifade ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri ve özel vatandaşlarımız günün anlamına ilişkin pasta kesimi yaptı. Pasta kesiminin ardından özel öğrenciler müzik, dans ve çeşitli oyunlarla 10-16 Mayıs Engelliler Haftasını kutladı.

Özel öğrenciler kendileri için hazırlanan yemekleri yerken misafirler müzik dinletisi ile vakit geçirdi. Pasta kesmi ve yemek ikramının ardından özel öğrenciler davul zurna eşliğinde bir süre oynadı akabinde yarışmalara geçildi. Özel öğrenciler yumurta yarışması, halat çekme yarışması ve çuval yarışı ile unutamayacakları bir gün geçirdiler. 

Programa, Gerze Kaymakamı M. Deniz Arabacı, Gerze Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, İlçe Jandarma Komutanı J. Tğm. Sadi Özkan, Gerze İlçe Emniyet Müdürü Erkan Sevindik, Gerze Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Ceylan, siyasi parti temsilcileri, Gerze Tüm Engelliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Birol Sazak, özel öğrenciler, velileri ve vatandaşlar katılım sağladı. 

Büşra ÇevikBüşra Çevik