Siyaset
Giriş Tarihi : 10-07-2024 10:11   Güncelleme : 10-07-2024 10:13

Sazak: “Bu rant ve talan girişimine “dur” diyeceğiz”

Başsökü, Kahramaneli ve Güzelyurt köylerinde yapılması planlanan Rüzgar Gülü ve Güneş Enerji Tarlaları için halkı bilgilendirme toplantısı yapıldı. CHP Sinop ve Gerze Teşkilatı, köy halkının yanında olmak için toplantıya katılım sağladı

Sazak: “Bu rant ve talan girişimine “dur” diyeceğiz”

Başsökü köyünde yapılan toplantıda CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, CHP Sinop İl Başkanı Av. Aykut Cem Yalçınkaya, CHP Gerze İlçe Başkanı Birol Sazak, CHP İl Genel Meclisi Üyeleri, İl, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Kadın Kolları Yönetimi ile birlikte katıldığı toplantıda köy halkı da hazır bulundu.

 

CHP Gerze İlçe Başkanı Birol Sazak, köylülerin bu yapılmak istenen enerji yatırımını asla istemediklerini ilçe başkanlığına gelerek dile getirdiklerini belirtirken, “köylülerimiz enerji yatırımlarını köylerinde istemediklerini söylediklerinde ben de kendilerine söz verdim. Bugün bu köylerde yaşayan halkımızın yanına destek olmak için geldik. Köylümüz, orman işçimiz, tarım ve hayvancılıkla uğraşan herkes karşı. Köylümüzü, halkımızı kandırmaya yönelik toplantı amacı ortaya çıkması ile sona erdi.

Köylülerimiz köyü, tarımı bitirme projesine karşı, biz de sonuna kadar yanlarındayız. El ele verip halkımızla birlikte bu rant ve talan girişimine “dur” diyeceğiz. Köylü vatandaşlarımızın bu isteğine CHP Sinop Milletvekilimiz Barış Karadeniz de destek olarak köylülerimizin yanında” ifadelerini kullandı.

Büşra ÇevikBüşra Çevik