Güncel
Giriş Tarihi : 24-05-2024 10:21

Sazak köyü, Karakucak Güreşleri için hazırlanıyor

Sazak köyü bu yıl ilk kez düzenlenecek olan 1. Karakucak Güreşleri için hazırlanmaya başladı

Sazak köyü, Karakucak Güreşleri için hazırlanıyor

İlçemize bağlı Sazak köyünde Karakucak Güreşleri düzenlenecek. Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan güreşlerde şampiyon güreşçiler bir araya gelecek ve ter dökecek. Kurban Bayramının 3. Gününe denk gelen 18 Haziran Salı günü Sazak köyünde kurulacak Er Meydanı, Geleneksel Güreşler Federasyonu Sinop İl Temsilcisi Adil Yiğit, ilçemizin yetiştirdiği Milli Güreşçi ve Antrenör Mustafa Yiğit ve Sazak köyü Muhtarı Engin Yılmaz organizatörlüğünde yapılacak.

Er Meydanında Milli Güreşçi Karakucak Altınkemerli Baş Pehlivanı Ömer Faruk Kalendar, Dünya Şampiyonu Ömer Faruk Karadeniz, Milli Güreşçi Karakucak Baş Pehlivanı Murat Özkan, Karakucak Baş Pehlivanı Bekir Demirtaş, Milli Güreşçi Karakucak Baş Pehlivanı Selami Güngör, Dünya Şampiyonu Kırkpınar Baş Pehlivanı Rıza Yıldırım, Milli Güreşçi Baş Pehlivan Faruk Bafralı, Baş Pehlivan Mustafa Yıldız, Türkiye Şampiyonu Karakucak Baş Pehlivanı Arif Güler, Üniversitelerarası Türkiye Şampiyonu Baş Pehlivanı Ali Tugay Tekeşen gibi birbirinden değerli şampiyonlar güreşecek.

Ata sporumuz Karakucak Güreşlerini yaşatmak ve Kurban Bayramını kutlamak üzere bir arada olmaktan mutluluk duyacağını, bu anlamda tüm hemşehrilerimizi Geleneksel Karakucak Güreşleri ve Piknik Şölenine davet eden Sazak köyü Muhtarı Engin Yılmaz, “bu sene ilk defa düzenleyeceğimiz Sazak köyü 1. Karakucak Güreşleri ve Piknik Şölenimizde köylülerimizi, dostlarımızı, hemşehrilerimizi de aramızda görmek isteriz” ifadelerini kullandı.

Bu kapsamda Sinop İl Özel İdaresinin de köydeki hummalı çalışmaları devam ediyor. Kurban Bayramında gerçekleştirilecek olan Karakucak Güreşleri ve Piknik Şöleni için köy yollarında bakım çalışmaları yapılıyor.

Büşra ÇevikBüşra Çevik