Güncel
Giriş Tarihi : 13-11-2023 10:18   Güncelleme : 14-11-2023 10:39

‘SİNOP’ ARALIK AYINDA YENİKAPI’ DA

Gurbetteki Sinoplular tarafından merakla beklenen Sinop Memleket Günleri, 14-17 Aralık tarihlerinde İstanbul Yenikapı’ da gerçekleştirilecek

‘SİNOP’ ARALIK AYINDA YENİKAPI’ DA

14-17 Aralık tarihlerinde İstanbul Yenikapı’ da gerçekleştirilecek olan, “Sinop Memleket Günleri” başlıyor. Sinop’un keşfedilmeyi bekleyen tüm güzelliklerini Türkiye’ye en iyi şekilde tanıtmak amacıyla, Sinop Dernekleri Federasyonu aracığıyla SİYAD, SEV, SİAD ve Küçükçekmece Sinopspor Kulübüyle birlikte, 14-17 Aralık tarihleri arasında Yenikapı'da Sinop Memleket Buluşması gerçekleştirilecek.

Sinop'un doğal, tarihi ve kültürel turizm potansiyelini ulusal anlamda tanıtımın yapılmasına katkı sağlayacak bir organizasyon olan Sinop Memleket Günleri, Sinop’un yöresel değerleri, kültürü, önemli markalarını ve ticari ürünlerini, tüm Türkiye’ye en iyi şekilde tanıtımının yapılmasını sağlayacak.

Konuyla ilgili konuşan SİNDEF Genel Başkanı Hasan Dalkıran, SİNDEF olarak gece gündüz demeden Sinoplular için büyük anlam ifade eden Sinop Memleket Günlerine hazırlandıklarını kaydetti. Başkan Dalkıran, “amacımız Sinopluların İstanbul'da gücünü en iyi şekilde göstermek ve güzel ilimizi en iyi, en güzel şekilde tanıtmak. Sizleri; eşsiz lezzetleri, muhteşem doğası ve tarihi ile Sinopla buluşmaya davet ediyoruz.

Sinop Dernekleri Federasyonumuz aracığı ile SİYAD, SEV, SİAD ve Küçükçekmece Sinopspor Kulübümüzle birlikte, 14-17 Aralık tarihleri arasında Yenikapı'da düzenleyeceğimiz Sinop Memleket Buluşması'na tüm hemşehrilerimiz davetlidir” diye konuştu.

AdminAdmin