Güncel
Giriş Tarihi : 10-06-2024 10:29

Vali Özarslan, Karlı ve Sorkun köyünü ziyaret etti

Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan, yerinde tespit zamanında çözüm gayesiyle, köy ziyaretlerine devam ediyor

Vali Özarslan, Karlı ve Sorkun köyünü ziyaret etti

Sinop Valisi Dr. Mustafa Özarslan Karlı ve Sorkun köylerini ziyaret etti. Karlı Köyü Muhtarı Birol Gül'den köyün genel durumu hakkında bilgiler alan Vali Özarslan, vatandaşlar ile bir süre sohbet ederek sorun, talep ve önerilerini dinledi. Vatandaşlara göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

Akabinde eşsiz doğal güzelliği ile Sorkun Şelaleleri Tabiat Anıtını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Vali Özarslan’ a Gerze Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı, İl Özel İdaresi Genel Sekreter V. Mehmet Demircan, Doğa Koruma Milli Parklar Bölge Müdür Yardımcısı Mete Karataş, Karlı köyü Muhtarı Birol Gül, Sorkun köyü Muhtarı Mustafa Teke eşlik etti.

SORKUN ŞELALELERİ TABİAT ANITI

07.08.2017 tarihinde Tabiat Anıtı olarak tescil edilmiştir. Sinop İli, Gerze İlçesi, kuzeyinde Karlı Köyü Dereli Mahallesi, güneyinde ise Sorkun Köyü Kütükoğlu Mahallesi bulunmaktadır. Tabiat Anıtı, Sorkun Deresi Vadisi içinde yer almaktadır. Alan, kuzeydoğu-güneybatı yönünde, yüksek eğimli vadi yamaçlarını ve vadi tabanını içine alarak yaklaşık 2300 metre boyunca uzanmaktadır. Tabiat Anıtı içinde irili ufaklı 15 adet şelale bulunmaktadır.

Büşra ÇevikBüşra Çevik