Güncel
Giriş Tarihi : 29-05-2024 11:58   Güncelleme : 29-05-2024 11:59

Yaz Kur'an Kursları öncesi hazırlıklar başladı

Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları kapsamında Kur’an kursu öğreticilerine ve din görevlilerine yönelik hizmet içi eğitim semineri düzenlendi

Yaz Kur'an Kursları öncesi hazırlıklar başladı

Yaz Kur'an Kursları Eğitim- Öğretim dönemi 01 Temmuz- 16 Ağustos 2024 tarihleri arasında başlayacak. Bu kapsamda Gerze İlçe Müftülüğü tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı 2024 Yılı Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları kapsamında Kur’an kursu öğreticilerine ve din görevlilerine yönelik hizmet içi eğitim semineri düzenlendi.

Sedat Işıdı Kültür Merkezi Salonunda düzenlenen seminerlere İlçe Müftüsü Mustafa Aktaş, Şube Müdürü Selman Alp Çilingir, İlçe Vaizi Mehmet Cemal Yılmaz ve yaz Kur’an Kurslarında görev alacak personel katıldı.

Seminer Yavuz Selim Cami Müezzin Kayyımı Mesut Duman'ın Kur’an –ı Kerim tilavetiyle başladı. Seminerde konuşan İlçe Müftüsü Mustafa Aktaş, “Yaz kursları 3 Temmuzda açılacak. Kurslar açılana kadar kendinizi, camilerinizi ve Kuran Kurslarınızı eğitim için hazırlayalım. Çocuklarımızın dinimizi öğrenmesi hususunda başlıca sorumluluk bizlerindir. Yedi haftalık kısa bir eğitim süreci var. Bu kısa sürede öncelikle inancımızın temel konularını öğretmeye ve onlarda pekiştirmeye çalışalım. Çocuklara bol bol talim yaptıralım. Unutmayalım ki ülkemizde geleceğimizin teminatı çocuklarımızın dini hayatını, yaz Kur’an Kurslarında öğrendikleri bilgileri şekillendiriyor. Bizler bu işe gönül veren kişiler olarak çalışmalı aynı zamanda da bunun bizlerin görevimiz olduğunu unutmamalıyız" diyerek tavsiyelerde bulundu.

Şube Müdürü Selman Alp Çilingir "2024 Yılı Yaz Kur'an Kursları Uygulama Esaslarını" anlattı. İlçe vaizi M. Cemal Yılmaz ise "Sınıf Yönetimi, Mahremiyet Eğitimi ve Yapılması Gereken Etkinlikler" üzerine sunum yaptı.

Büşra ÇevikBüşra Çevik