Siyaset
Giriş Tarihi : 24-05-2023 17:39   Güncelleme : 24-05-2023 18:22

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Gerze’ de vatandaşlara seslendi

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı 2'nci tur seçimleri için Gerze’ de vatandaşlarla buluştu

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Gerze’ de vatandaşlara seslendi

Altay, Gerze’ de seçim otobüsüyle vatandaşları selamladıktan sonra Hükümet Konağı önünde partililere seslendi.

14 MAYIS’ IN KAYBEDENİ VARDIR, O DA ERDOĞAN’ DIR

Altay konuşmasında: "14 Mayıs bitti, sonuç alamadık. 14 Mayıs’ın kazananı yok ama bir kaybedeni var o da Erdoğan’dır. Erdoğan kaybetti, mevcut Cumhurbaşkanı seçilme yeterliliği gereken oyunu alamadığı zaman Erdoğan kaybetti.

28’ inde yeni bir maç başlıyor, 0 -0’ dan başlıyor ve 28’ inde biz bu yarışı, bu ipi göğüsleyeceğiz. Bugün takımı çok güçlü, gerçek bir ülkücü Ümit Özdağ’ da katıldı, Ümit Özdağ’ ın Zafer Partisine hoş geldiniz diyoruz.

Özdağ sağcı, Bay Kemal solcu: niye katıldı? Neden yan yana geldiler?  Daha önce demiştim Saadet Partisi Genel Merkezine Kemal Kılıçdaroğlu’ nun bayrağı asıldıysa bunda bir şey var demiştim. Burada şu var, memleket darda, millet zorda, tıpkı bundan 40 yıl önceki gibi. Rahmetli Ecevit’ te, rahmetli Erbakan’ da yavru vatandaki soydaşlarımızın canı, malı, namusu için el ele verdiler, Kıbrıs Barış Harekâtını yaptılar, kahraman Mehmetçiğimizin dirayetiyle yoldaşlarımıza yapılan zulme son verdik. Soydaşlarımızın canlarını da, mallarını da, namuslarını da teminat altına aldık. Şimdi anavatanda sıkıntı var, ‘ne sıkıntısı var Engin Bey?’ diyeceksiniz. PKK terör örgütünden illallah ediyoruz. FETÖ’ den, İŞİD’ den illallah diyoruz, bir de şimdi Hizbullah çıktı. Bunları temizlemeden bu milletin can güvenliği, mal güvenliği, namus güvenliği olmaz.”

‘HÜDAPAR GENEL BAŞKANI TÜRK MİLLETİNİ, BAYRAĞINI KABUL ETMİYORUM’ DİYOR

Erdoğan’ ın ittifak yaptığı Hüdapar Genel Başkanı dedi ki: ‘Türk Bayrağı’ nı kabul etmiyorum’ dedi. Çıksın ‘demedim’ desin. Sayın Erdoğan’ da diyor ki, ‘Bay Kemal milli değil ben milliyim. ’Senin milliliğin batsın. Hizbullah Gaffar Okkan’ ın katili. Hala doğru dürüst hesabı sorulamadı.”

BU BAYRAKTAN RAHATSIZ OLANIN TÜRKİYE’ DE YERİ YOK

“Gerzelilere şunu söylüyoruz: Tabelalardan T.C. ibaresini kaldırandan, andımızı yasaklayandan, Kandil’de PKK ile Oslo’da PKK terör örgütüyle pazarlık yapandan milliyetçi olmaz. PKK terör örgütü tarafından suikast uğrayan tek lider Kemal Kılıçdaroğlu ’dur. Sinan Ateş gerçek bir ülkücü gerçek bir milliyetçiydi. Sinan Ateş’i katledenler halen daha devlet şemsiyesi altında.

İkinci oy ile ilgili konuşacak olursak Erdoğan alacağı maksimum oyu aldı. Bizim yaptığımız çalışmalarla birlikte millet gerçeği görmeye başladı. Anadolu'yu adım adam gezen biri olarak vatandaşlara bunları anlatıyoruz. CHP’ye milliyetçilik üzerinden atılan bu çamurun tutmadığını Türkiye’ye bu kısa sürede anlatmak zorundayız. Bunu üşenmeden tek tek duyurmamız gerekiyor. Ben seçimle ilgili umudumu koruyorum, Türk Bayrağını kabul etmeyen bir insanın tekrar Cumhurbaşkanı yapılacağına ihtimal vermiyorum.

Partiler gelir geçer ancak al bayrağımız sonsuza kadar dalgalanacaktır. Türkiye’nin başına haram yemeyen, kimsenin hakkını yemeyen uzlaştırıcı bir insanın gelmesi lazım. Türkiye’de şuan hiçbirimizin can mal namus güvenliğimiz yok. Esenler’ de, Bağcılar’ da tanıdıklarınız var arayın sorun, çocuğunuzu akşam markete gönderebiliyor musunuz diye sorun. İstanbul’da yaşanan şeylerin aynısı seçimden sonra yanlış bir tercihte 2 sene sonra Gerze’ de de yaşanacak. Çocuklarımızı Suriyeliler ‘den markete gönderemeyeceğiz. 10 milyon mülteci sayısı 20 milyona çıkacak. Sandık güvenliği çok önemli, Gerze’ de böyle bir sandık güvenliği durumu olduğunu düşünmüyorum. Oy verme gününde de aynı gayreti göstereceğinize inanıyorum. Türkiye tekrar Erdoğan’a teslim edilirse hem sosyal, hem ahlaki, hem siyasal, hem kültürel felaketin başlangıç günüdür. Katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum" ifadelerinde bulundu.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay' a Gerze ziyaretinde CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, CHP Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel, DEVA Partisi Sinop İl Başkanı Birhan Yalçın, Gelecek Partisi Sinop İl Başkanı Fahri Alkan, CHP Gerze İlçe Başkanı Nihat Erdal ve ilçe teşkilatı eşlik etti.

AdminAdmin