Yaşam
Giriş Tarihi : 29-09-2017 12:06   Güncelleme : 29-09-2017 12:09

Ciğerci Dayı Elinde Sepetiyle Gerze'yi Karış Karış Dolaşıyor

Gerze’nin “Ciğerci Dayı”sı Cemal Öztürk, ilerleyen yaşına rağmen Gerze'yi karış karış dolaşıyor. Arnavut ciğerindeki ustalığını gazetemize anlatan Öztürk, en önemli hususun hijyen olduğunu vurguladı

Ciğerci Dayı Elinde Sepetiyle Gerze'yi Karış Karış Dolaşıyor

Gerze’nin “Ciğerci Dayı”sı Cemal Öztürk, ilerleyen yaşına rağmen Gerze'yi karış karış dolaşıyor. Arnavut ciğerindeki ustalığını gazetemize anlatan Öztürk, en önemli hususun hijyen olduğunu vurguladı.

40 senelik aşçı olduğunu belirten Öztürk, uzun yıllar Topkapı’da bir lokantada aşçılık yaptığını söyledi. Daha önceleri Şişecam ve karayollarında da yemeklerin yanında Arnavut ciğeri yaptığını aktaran Öztürk, “6 senedir de sokak sokak gezip ciğer satıyorum” dedi.

 


“Her gün çalışamıyorum”

“Damak tadını bilenler beni tercih ediyor” diyen Ciğerci Dayı, vatandaşların araması durumunda Arnavut ciğerini kapılarına kadar götüreceğini söyledi.

Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri çalıştığını belirten Öztürk, “her zaman çalışamıyorum. 70 yaşına geldim artık. Kolum ağrıyor. Fazla yük de taşıyamıyorum” dedi. İstek olması durumunda, bir gün önceden haber verildiği takdirde Sinop’a da gittiğini belirtti.

 


“Birinci sınıf lokantalarla yarışırım”

Esnaflardan yoğun talep olduğunu belirten Ciğerci Dayı, Gerze’de tek olduğunun altını çizdi. Temizlik konusunda çok hassas olduğunu belirten Öztürk, “Gerze’deki tüm birinci sınıf lokantalarla yarışırım bu konuda” şeklinde konuştu.

Ciğerleri evde eşiyle birlikte hazırladığını belirten Cemal Öztürk, “dana ciğeriyle yapıyorum. Öncelikle sinirlerini ve zarını alıyorum. Kızgın yağda pişiriyorum. Daha sonra süzerek. tencereye alıyorum ve ince ince patates doğruyorum içine” dedi.

Ciğerci Dayı’ya aşağıdaki telefon numarasından Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günleri sipariş vermek için ulaşabilirsiniz:

+90 538 736 1220x

Kaan TÖNGELCİ / Gerze'nin Sesi

Erkan TaşErkan Taş