Güncel
Giriş Tarihi : 31-12-2019 16:51   Güncelleme : 02-01-2020 12:43

Dikmen Yeni Belediye Binasına Kavuştu

2010 yılında yapımına başlanan Dikmen Belediye Binası 2019 yılının Aralık ayında tamamlanarak hizmete açıldı.

Dikmen Yeni Belediye Binasına Kavuştu

Dikmen’in eski belediye başkanı Hüseyin Yüksek tarafından temeli atılan belediye binası, sonraki dönem belediye başkanı olan Saim İstanbullu’nun da çalışmalarıyla büyük oranda tamamlanmıştı.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Dikmen’in yeni belediye başkanı Adnan Acar tarafından son dokunuşları yapılan belediye binası Aralık ayında tamamlanarak hizmete girdi.

Toplam kullanım alanı 1000 m2 olan belediye binası iki katlı olup, birinci katında idari bürolar bulunurken, ikinci katının ise toplantı salonu olarak kullanılacağı kaydedildi.

Dikmen’in başarılı belediye başkanı Adnan Acar, belediye binasında kendisinden önce emeği geçen belediye başkanları olmak üzere herkese teşekkürlerini iletti.

Göreve geldiğinden bu yana yüksek enerji ve idealler doğrultusunda çalışan Acar, ilçesinin Kayışlı mahallesine 3,5 kilometre, TOKİ ve Okullar Caddesine 500 asfalt çalışması, yine Kayışlı Mahallesinde altyapı çalışması yapıldığı, Yuva Dağı, Şıvgıncık, Helvacı Mahallesinde yol ve altyapı çalışmaları yapılarak çay ve stabilize malzeme döküldüğü, Babaloğlu Mahallesi içme suyu için 4 kilometrelik irsaliye hattı ve 400 metre drenaj malzemesi alındığını ve çalışmalara en kısa sürede başlanacağını, kanalizasyon ve altyapı çalışması için İller Bankası ile sözleşmenin imzalandığını belirterek Dikmen için önemli başka projeler üzerinde çalıştığını ve yakın gelecek tarihte bunları kamuoyuyla paylaşacağını belirtti.

Mütevazi kişiliğiyle de ön plana çıkan Acar, Belediye Başkanı olduktan sonra kendi ticari hayatına da devam ettiği ve yine aynı şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü kaydederek “Ben buraya hizmet etmeye geldim. Önemli olan bu süre zarfı içinde ilçemize edebildiğimiz en iyi ve yüksek kaliteli hizmet edebilmek. Bundan daha da önemlisi beş yıl sonra normal hayatıma devam ettiğimde dahi insanların bana dua etmesi, hala dostlarım arkadaşlarımla oturup sohbet edebilmem. Hafta sonu kendi işyerime gidip çalışıyorum bana neden çalışıyorsun sen belediye başkanısın diyenler oluyor, ben buraya beş yıl boyunca çalışmaya geldim onun dışında kendimi yüksekte görmüyorum. Dediğim gibi benim için asıl önemli olan yıllar sonra Dikmen halkının bana dua etmesi, güzel hatırlaması” diyerek duygu ve düşüncelerini ifade etti.

AdminAdmin