Asayiş
Giriş Tarihi : 06-10-2017 11:12   Güncelleme : 10-10-2017 16:52

112 Acil Sağlık Ekiplerine Soruşturma Başlatıldı

Boyabat ilçesinde evinin bahçesinde ölü bulunan 70 yaşındaki Dudu Çelik’in şüpheli ölümü ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile tatlı sert isimli programa konu olmuştu

112 Acil Sağlık Ekiplerine Soruşturma Başlatıldı

Geçtiğimiz Temmuz ayında Boyabat ilçesinde evinin bahçesinde ölü bulunan 70 yaşındaki Dudu Çelik’in şüpheli ölümü ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile tatlı sert isimli programa konu olmuştu.

 

Müge Anlı'nın programında Boyabat'ta 70 yaşındaki Dudu Çelik'in öldü sanılarak gömülmesi ancak daha sonra otopside cinayete kurban gittiği anlaşılması üzerine katillerin peşine düşüldü.

 

Tansiyona bağlı ölüm olarak kayıtlara geçen Dudu Çelik aslında öldürüldü. Dudu Çelik'i kim öldürdü? Boyabat ilçesinde evinin bahçesinde ölü bulunan ve defnedilen yaşlı kadının kıyafetlerinde saçma izine rastlanması üzerine cesedi mezardan çıkarılarak otopsiye gönderildi.

 


15 Temmuz’da Sinop’un Boyabat ilçesine bağlı Erkeç köyünde 70 yaşındaki Dudu Çelik evinin bahçesinde ölü bulundu. Çelik’in cesedini evinin bahçesinde bulan eşi ve üvey oğlu, 112 sağlık ekiplerine haber verdi.

 

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaşlı kadının öldüğünü belirleyerek cenazesini hastane morguna getirdi.

 

Daha sonra Dudu Çelik toprağa verildi. Çelik’in ölüm sebebini araştıran akrabaları, çelişkili cevaplar üzerine cenazenin incelenmesini istedi. Yaşlı kadının eşyalarını inceleyen jandarma ekipleri, Çelik’in kıyafetlerinde saçma izlerine rastladı. Bunun üzerine savcılık mezarı açtırdı ve kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için cesedi otopsiye gönderdi.

 

Müge Anlı olayla ilgili 05.10.2017 Perşembe (bugün) Tatlı Sert isimli Atv'deki programda açıklamasında ;Otopsi sonucunda Dudu Çelik'in vücudunda ve yüzünde saçma izlerine rastlandığı sonucu ortaya çıktı diye belirtti.

 

Müge Anlı ayrıca Boyabat Cumhuriyet Savcılığının olay yerine gelen  112 sağlık ekipleri hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.


Kaynak: Boyabat Manşet
Erkan TaşErkan Taş