Güncel
Giriş Tarihi : 28-02-2018 20:27   Güncelleme : 28-02-2018 20:35

Ak Parti Sinop İl Başkanlığı'ndan 28 Şubat Açıklaması

28 Şubat 1997 yılında Türkiye'nin postmodern darbeyle karşılaşmasının 21. yılında Ak Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü, parti binasında basın açıklaması yaptı

Ak Parti Sinop İl Başkanlığı'ndan 28 Şubat Açıklaması

28 Şubat 1997 yılında Türkiye'nin postmodern darbeyle karşılaşmasının 21. yılında Ak Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü, parti binasında basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını yapan Ak Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü, 28 Şubat darbesinin yıldönümünde tüm darbeleri şiddetle ve nefretle kınadığını belirtti.

28 Şubat tarihinde bireysel özgülük bağlamında, insanların eğitim - öğretim, çalışma, düşünce, inanç ve ibadet haklarının elinden alındığını söyleyen Başkan Çöpcü, açıklamasına şöyle devam etti;

"28 Şubat 1997 tarihinde Türkiye post modern bir darbeye muhatap oldu. Bugün 28 Şubat darbesinin yıldönümü vesilesiyle tüm darbeleri bir kez daha şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Darbe bir insanlık suçudur. Zira, darbe eylemiyle insanların başta yaşama hakları elinden alınmakta, bireysel ve toplumsal her türlü özgürlükleri kesintiye uğratılmaktadır. Bu milletin çocukları ilköğretimden üniversite çağına kadar eğitim hayatından yoksun bırakıldılar. Dini inançları sebebiyle çalışma hakları dâhil tüm sosyal ve ekonomik hakları ellerinden alındı, haince fişlendiler. Başörtülü kadınlarımız örtülü oldukları gerekçesiyle kamu hizmeti alamadılar. Bazı firmalar ise yeşil sermaye denilerek ihalelere alınmayıp, teşebbüs hürriyetleri kısıtlandı ve ekonomiye, iş gücüne yapacakları katkıyı yerine getiremediler. Bankalarda milletin trilyonlarca parası hortumlanarak, illegal yapılara aktarıldı. Medya attığı manşetlerle meşru hükümeti devirdi, siyasi darbe yaptı. Darbeciler tarafından Başbakanlar, Bakanlar hükümetten tard edildi. Partiler kapatıldı. Ankara sokaklarında tanklar yürütülerek siyasete, demokrasiye ve insan haklarına “balans ayarı(!)” yapıldı. Bürokrasinin bir ayağı olan Milli Güvenlik Kurulu Kararlarıyla siyasiler hizaya çekilip, hükümet yönetimi vesayet odaklarına teslim edildi. Ancak, 15 Temmuz Darbe girişiminde de açıkça ortaya konulduğu üzere Hükümetimiz ve Milletimiz darbeler tarihine nokta koymuştur. Son hain örneğini 15 Temmuzda bir kez daha yaşadığımız her türlü darbe ve darbe girişimini artık tarihin karanlık sayfalarına gömüyoruz. Ak Parti olarak bu noktadaki kararlığımızı, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimizden aldığımız güçle her türlü vesayet odaklarına ve darbeci zihniyete deklare ediyoruz. Milletimizin feraseti, cesaret ve gayreti ile artık o günleri hiçbir zaman yaşamayacağımıza inanıyoruz. Milletin kendi kendini yönetme hakkının ve milli iradeye saygının ülkemizdeki siyasi, hukuki ve sivil tüm kurum, kuruluş ve bireylerce kabul görmesini diliyoruz. Geçmişten gelen kadim medeniyetimizin tecrübesi ile geleceğe, güçlü ve lider Türkiye’ye daha emin adımlarla yürüyoruz. 16 yıldır her daim yanımızda olan milletimize saygıyla şükranlarımızı sunuyoruz."

Parti binasında aynı zamanda, 28 Şubat 1997 gününün gazete küpürleride sergilendi.

AdminAdmin