Siyaset
Giriş Tarihi : 19-01-2011 23:29   Güncelleme : 19-01-2011 23:29

"AK Parti'nin Alternatifi yine AK Parti"

AK Parti İl Başkanı Cengiz TOKMAK önümüzdeki Seçim sürecini değerlendirdi.

AK Parti İl Başkanı Cengiz Tokmak muhtemelen 12 haziranda yapılması beklenen Milletvekilliği Genel Seçimleri için yaptığı değerlendirmede “ AK Parti’nin alternatifi AK Partidir. Bu Hem Türkiye sathı için hem de Sinop için geçerli bir durum. Hedefimiz Sinop ‘ta 2 milletvekilliğinin ikisini de almak, Türkiye genelinde de Milletvekili sayımızı ciddi oranda artırmaktır “ dedi.

 

Yaptığı değerlendirmede Seçimlere 6 ay kaldığını hatırlatan AK Parti Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak AK Parti iktidarları boyunca yaklaşık 9 yılda Türkiye’de sağlanan gelişmelerin Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan hizmetlerin toplamından büyük olduğuna vurgu yaparak “ bu durum Sinop’umuz açısından da böyledir. Sinop kenarda kalmış unutulmuş, kaderiyle baş başa bırakılmış bir İl konumundan Karadeniz’in yıldızı noktasına gelmiştir “ dedi. AK Parti İl Başkanı Cengiz Tokmak Sinop’a AK Parti döneminde kazandırılan hizmetlerin yakın zamanda yapacağı bir basın toplantısı ve ardından vatandaşların da katılımı ile yapılacak gezi ile de ayrıca tanıtılacağını söyledi. AK Partinin alternatifinin bulunmadığını AK Partiye alternatifin yine AK Parti olduğunu belirterek “tüm çalışmalarımızı giderek artan bir tempoyla sürdürüyoruz. Hedefimiz Sinop’un iki milletvekilliğini de almaktır. Türkiye genelinde de önemli bir artış olacağı açıktır “ şeklinde konuştu.

 

AK Parti İl Başkanı Cengiz Tokmak kendi İl Başkanlığı döneminde AK Parti’nin Sinop’ta atağa geçtiğini, bu konuda Genel Merkez nezlinde de dikkat  çekici konumda bulunduklarını belirterek “ Partimizin Sinop’ta iç huzuru sağlanmış, tek yumruk olabilen bir konuma getirilmiştir. Atadığımız ilçe teşkilatlarımızın çok gayretli çalışmaları ile  Genel Merkez düzeyinde de dikkat çekilmiş ve başarılarımız sık sık dile getirilmiştir.” Dedi.

 

Yaklaşan seçimler nedeni ile aday adaylıkları konusuna da değinen AK Parti İl Başkanı Cengiz Tokmak “henüz resmen seçim kararı alınmadığı için Yüksek Seçim Kurulu’nun yasalarla belirlenmiş takvimi çalışmamaktadır.  Yasalarla belirlenmiş olan ve seçme, seçilme yeterliliğine sahip herkez aday adayı olarak süresi içinde başvuru yapabilir. Partimizde aday belirleme kriterleri birden fazladır. Bu kriterler sonucunda ortaya çıkan tabloya göre adaylar Genel Başkanımız ve Genel Merkezimizce belirlenir. Partimiz diğer bazı partiler gibi İl – ilçe Başkanları ve yönetimlerde bulunanlar için milletvekilliğine aday olmayı kendileri düşünenler açısından bir istifa süreci koymuş ve bu süreç tamamlanmıştır. 41 il Başkanımızın ve bir çok yöneticinin Türkiye genelinde istifa ettikleri görülmüştür. Bu noktada kendimle ilgili bir istifa düşüncem olmamıştır. Partim ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan beni Sinop Teşkilatını toparlamam üzerine görevlendirdiler. Bunu da geçtiğimiz zaman içinde başarı ile yerine getirdik. Gerçek seçim takvimi çalışmaya başladığında Sayın Genel Başkanımız ve Teşkilat Yöneticilerimiz bizler için ne taktir ederlerse biz Partimiz adına onu yerine getiririz. Burada asıl olan kendimizi değil AK Partiyi çok daha yukarılara taşımaktır. AK Partiye gönülden bağlılık bunu gerektirir “ dedi.

AdminAdmin