Siyaset
Giriş Tarihi : 25-02-2011 01:06   Güncelleme : 25-02-2011 01:06

Defterdar Cemiyeti Ziyaret Etti

Defterdar Hayati Dinç; Çok Tartışılan Torba Yasası Çeşitli Vergi Kolaylıkları Sağlıyor

Defterdar Cemiyeti Ziyaret Etti

Defterdar Hayati Dinç "Vergi Haftası" etkinlikleri kapsamında, 15 Eylül Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. 

  

Sinop Defterdarı Hayati Dinç, Vergi Haftası olması hasebiyle Sinop’ta kurum ve kuruluşları ekibiyle birlikte dolaştığını kaydederek, vergi konusunda 

çeşitli bilgiler aktardıklarını söyledi.
 
Dinç konuşmasında, vergi bilincinin oluşturulması noktasında basının işlevini önemsediklerini vurgulayarak, “Torba yasa” hakkında Cemiyet başkanı Cengiz Demirel’e ve toplantıda hazır bulunan gazetecilere bilgiler aktardı.

 

Dinç, amaçlarının atıl kalmış finansı toplamaktan ziyade mükelleflerin önünü açarak, iş hayatına yön vermek olduğunu belirterek, eğer mükelleflerimiz torba yasanın sağladığı kolaylıklardan faydalanırlarsa her iki tarafta kazanmış olacak. Yasa çıktığında yürürlük tarihinden itibaren 2 aylık süre zarfında mükelleflerimiz çekinmeden kurumlarımıza gelsinler Vergi Müdürüyle, defterdarlıktaki yetkililerle görüşüp bilgi alsınlar.

 

Bizler insanlarımızın bilinçlenmesi noktasında kurum olarak elimizden gelen her türlü yardımı yapacağımızdan emin olsunlar. Yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte özel broşür ve mektuplar dağıtarak mükelleflerimizin mağdur olmamaları adına kendilerini bilgilendireceğiz" diye konuştu.

 

Cemiyet Başkanı Demirel ise torba yasasını tamamen el tersiyle itmenin yanlış olacağını vurgulayarak, bu yasa birçok noktada güzel imkanlar sunmaktadır diyerek Defterdar Hayati Dinç’e vergi konusunda yapmış olduğu açıklamalardan ve ziyaretten dolayı teşekkür ederek misafirlerini uğurladı.

AdminAdmin