Yaşam
Giriş Tarihi : 04-01-2011 13:43   Güncelleme : 04-01-2011 13:43

Gerze Belediyesinde ihale Belirsizliği

Belediyenin temizlik ihalesindeki Yorum Farkı iddiası 40 işçiyi zor durumda bıraktı. İşçilerin akıbeti belirsizliğini koruyor

Gerze Belediyesinde ihale Belirsizliği

Belediyenin temizlik ihalesindeki Yorum Farkı iddiası 40 işçiyi zor durumda bıraktı. İşçilerin akıbeti belirsizliğini koruyor. .

Gerze Belediyesi’nde temizlik şirketi bünyesinde çalışan yaklaşık 40 işçinin durumu temizlik ihalesine yapılan itirazdan dolayı belirsizleşti. 

Alınan bilgiye göre her yıl yenilenmekte olan Temizlik İhalesi Gerze Belediyesi tarafından 15 Aralık 2010 itibarıyla yeniden yapıldı ve ihale Aksu Temizlik firmasında kaldı.

Bu arada, ihaleye katılan Pak Tem firması ihaleye itiraz etti. Firma yetkilisi ile yaptığımız telefon görüşmesinde Salim Bulut,; 30 Aralık 2010 tarihi itibarı ile yapılan ihalede “Yorum Farkı”  olduğu düşüncesiyle itiraz etiklerini söyledi. Belediyenin ise yapılan incelemede her hangi bir noksanlığın, yanlışlığın yada yorum farkının olmadığını belirtmesi üzerine, konunun Kamu İhale Kurumu’na (KİK) taşındığını belirten Bulut, durumun netleşinceye kadar kendi bünyelerinde çalışan yaklaşık 40 işçinin sözleşmelerinin 4 Ocak 2011 tarihinde sona ereceğinin altını çizdi.

Gelinen Durum ile ilgili bilgisine başvurduğumuz Belediye Başkanı Osman Belovacıklı  KİK’ten gelen rapora göre durum değerlendirmesinin yapılacağını ve gelen raporun bağlayıcı olacağının altını çizerek Çöp, Mezbaha, Tamirhane, İmam olarak belediye bünyesinde görev yapan yaklaşık 12 çalışanın doğrudan temin yoluyla ihale yenileninceye kadar belediyede istihdam edileceğini vurgulayarak, bu anlaşmazlık çözülür çözülmez eski çalışanların yine aynı şekilde çalışmalarına devam edebileceklerini söyledi

AdminAdmin