Güncel
Giriş Tarihi : 03-02-2016 15:19   Güncelleme : 03-02-2016 15:10

Meclis Toplantısı Yapıldı

Gerze Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Meclis Toplantısı Yapıldı
 Gerze Belediyesi aylık olağan meclis toplantısı Belediye Meclisi Toplantı Salonunda yapıldı.

Bir önceki meclis karar özetinin tasdikinin ardından gündeme alınan 7 maddeye ilave olarak 1 ek gündem maddesi mecliste görüşüldü.

-02.04.2015 ve 04.06.2015 tarih 39 ve 55/b nolu imar planı değişikliği ile ilgili ilk 3 gündem maddesi komisyona havale edildi.

-Görüşülen dördüncü madde de ise belediye işçileri ile toplu sözleşme yapma yetkisi Belediye Başkanı Osman Belovacıklı'ya verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

-İçme suyu kesin projesi için İller Bankasından kredi kullanılması talebi meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

-Dolu Kadro değişikliği talebi oy birliği ile kabul edildi

Dolu kadro Değişikliği Nedir?
Kurumlar için serbest bırakılan kadrolar kullanım durumlarına göre dolu ve boş olmak üzere ikiye ayrılır.Kurumsal hizmet ihtiyaçlarına göre boş kadroları için unvan ve derece değişiklikleri teklifi yapabilirken; dolu kadroları için söz konusu kadroda çalışan memurun müktesebine göre sadece derece değişikliği teklifinde bulunabilmektedirler.
Anılan değişiklik teklifleri, Devlet Personel Başkanlığı ile Maliye Bakanlığı temsilcileri ile kurum temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen inceleme ve araştırma toplantısında uygun görülmesi durumunda Bakanlar Kurulunca dolu-boş kadro değişikliği gerçekleştirilir.

-Dikmen Belediye Başkanlığının Gerze Belediyesinden talep ettiği vidanjörün hibe olarak verilmesine oy birliği ile karar verildi.

-Gündeme alınan ek madde ile Belediye Zabıta memurlarına verilecek aylık fazla mesai ücretinin 247 TL olarak tespit edilmesine oy birliği ile karar verildi.

hakan akbaşhakan akbaş