banner122

Gerze Belediyesinden Duyuru

Vatandaşların tepki ve istekleri üzerine “Adı Var Sokak Yok” adlı başlıklı haberimize Gerze Belediyesi resmi internet sitesinden açıklama yapıldı.

Gerze Belediyesinden Duyuru
15 Ocak 2020 Çarşamba 18:26

Gerze Belediyesinin, “Adı Var Sokak Yok” başlıklı haberimize karşılık olarak yayınlamış olduğu bu bildirgeye karşılık Gerzenin Sesi Gazetesi olarak öncelikle vatandaşlar tarafından tarafımıza iletilen talebi ve bu talep üzerine yapılması istenen düzenleme ile ilgili vatandaşın sesi olarak Gerze Belediyesini suçlamadan, hedef göstermeden haber yaptığımızı belirtiriz.

Bununla birlikte “Tarafsız ve Objektif” habercilik ilkesi kapsamında Gerze Belediyesinin Resmi İnternet Sitesinde yayınlamış olduğu duyuruyu noktasına virgülüne dokunmadan aynı şekilde gazetemizde yer veriyor ve açıklamayı kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Gerze Belediyesinin Konuyla Alakalı Yapmış Olduğu Açıklama ...

Bugün, ilçemizde faaliyet sürdüren yerel bir gazetede kendilerine gelen bir fotoğraf üzerine tarafımızdan işin doğrusu öğrenilmeden bir haber yapılmıştır.

Bahsettiğimiz yerel gazetede haber başlığı “Adı var Sokak Yok” olup, Gerze Belediye Başkanlığı olarak kamuoyunu ve vatandaşlarımızı doğru bilgilendirme adına bu açıklamayı yapma gereği doğmuştur.

Kıymetli vatandaşlarımız,

İlçemizde aktif faaliyet sürdüren bir yerel gazete tarafından ilçemiz Çarşı Mahallesi Hürriyet Sokak ile ilgili “Adı Var Sokak Yok” adlı bir haber yapılmıştır. Yanlış olan ise bu bölge ile ilgili kurumumuzdan hiçbir şekilde bilgi alınmamıştır.

Öncelikle belirtmek isteriz ki;

Söz konusu haberde geçen Çarşı Mahallesi Hürriyet Sokak özel mülkiyete konu olup, kamusal alan telkinleri yapılmamıştır. Kamusal alan telkinleri yapılmadığından dolayı da kurumumuzun tarafından bu bölgede herhangi bir düzenleme veya çalışma yürütmek hukuksal açıdan mümkün değildir. Gerze Belediyesi, kanunlarla idare edilen bir kurum olmakla birlikte, hukuksal açıdan önünde engel olmadığı takdirde her zaman vatandaşının sesine kulak vermiş ve isteklerini yerine getirmek için çalışma yürütmüştür ve yürütecektir.

İlkeli, doğru ve dürüst habercilik, toplumların doğru bilgilendirilmesi adına vazgeçilmezdir. Ancak, ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın doğru bilgilendirilmesi adına gazete tarafından kurumumuzdan neden bilgi alınmamıştır?

Belediyemizce yürütülen ve yürütülmesi gereken İlçemizde ki herhangi bir çalışma hakkında Gerze Belediye Başkanlığı’ndan bilgi almadan haber yapmak bugün olduğu gibi toplumumuzun yanlış bilgilendirilmesine sebebiyet vermektedir.

Bu hususta, ilçemizde faaliyet sürdüren yerel gazetenin gerçekleştirmiş olduğumuz bu duyuruyu da yayınlamasını beklediğimizi bildirir, tüm vatandaşlarımıza saygılarımızı sunarız.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Göbeğini Kaşıyan Adam! - 3 ay önce
Bu haberde ve Belediye’nin kamuoyuna duyurusunda anlamadığım bir konu var. Özel mülkiyete ait ve Belediyeye henüz terki yapılmamış bir alana, Belediye tarafından resmi olarak “Hürriyet Sokak“ ismi nasıl verilmiştir. Bu hukuki midir? Bilmediğimden soruyorum, bilen biri varsa kamuoyunu bilgilendirsin. gka
Avatar
Göbeğini Kaşıyan Adam! - 3 ay önce
Başkan Bey, yerel basın bu durumu Belediyeye sorabilirdi ama sorma zorunluluğu da yoktur. Duyuruda “Kendilerine gelen bir fotoğraf üzerine tarafımızdan işin doğrusu öğrenilmeden bir haber yapılmıştır.” deniyor. Bu bana başka bir şeyi hatırlattı. Tarih 25 Nisan 2019. Eline bir fotoğraf veriliyor ve işin aslı öğrenilmeden “Başkan ŞENSOY’dan Basın Açıklaması” başlığı ile belediye internet sitesinden haber yaptırıyorsun. Hani şu, “Belediye Başkanımız Cevat ŞENSOY tarafından gerçekleştirilen Basın Açıklaması'nda ismi geçen şahsın dubleks evi ise aşağıdaki fotoğraftadır“ diye biten haber. Hani şu, fotoğraftaki evin kapısını çalıp da işin aslını öğrenmeden yaptırdığın haber. Hani şu, ihtiyaç sahibi yaşlı teyzemizin yemek yardımını kesmekle ne kadar isabetli bir karar verdiğini duyurduğun “fotoğrafla ispatlı!” haber. Hatırladın mı? gka
Avatar
Göbeğini Kaşıyan Adam! - 3 ay önce
Belediye internet sitesinde “Başkan ŞENSOY Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresinde” başlıklı bir haber okudum. İlköğretim seviyesindeki “Maddenin Halleri” konu başlığından sınavı geçememiş Belediyemiz “Nesnelerin İnterneti” diyor. Maddenin halleri; katı, sıvı ve gaz. Yani basit bir örnek ile anlatacak olursak, atmosfere yükselen su buharı (gaz), atmosferde soğuk hava tabakası ile buluşunca su taneciklerine dönüşür; su tanecikleri düşebilir büyüklüğe ulaştığında yağmur (sıvı) olarak yeryüzüne iner; yeryüzünde cadde ve sokakların üstünde süpürülmeden bırakılan toprak (katı) yağmur ile buluştuğunda, çamur (sıvı) oluşur. Bu dönüşüme maddenin halleri denir. Akıllı şehirler mi, o da ne ki? gka
Avatar
HÜSEYİN BODUR - 3 ay önce
Bu yol eskiden beri vardı bildiğim kadarıyla.Eeee tabelasında Belediye tarafından asılmıssa gazete muhabiri yolun 3194 Sayılı imar kanunuyla ilişkilerini ve detayını bilemezki.Gördüğü manzara karşısında görevini kimseye sormadan içra ederki ,gerekli tetbirler ivedilikle alınsın diye.Eger bu yol istimlak edilmemişse o zaman bir karar alınır ve yol lazımsa orası kamulaştırılır ve ıslah edilerek halkın hizmetine sunulur.Umarım buda böyle sonuçlanır.Saygılarımla.