banner175

İnsanlığımız, Kardeşliğimiz Ve Birliğimizle Terörü Bitireceğiz

Ankara’da Meydana gelen saldırı sonrası bir kınama mesajı da Memur-Sen Sinop Temsilciğinden geldi.

İnsanlığımız, Kardeşliğimiz Ve Birliğimizle Terörü Bitireceğiz
13 Ekim 2015 Salı 11:36

Memur Sen Adına yazılı bir açıklama yapan İl Başkanı Hasan Tüyüboz, “İnsanlığımız, Kardeşliğimiz Ve Birliğimizle Terörü Bitireceğiz” ifadelerini kullandı

Terörün her açıdan bir insanlık suçu olduğunu belirten Tüyüboz, “10 Ekim Cumartesi sabahı, insanlık yoksulu ve vicdan yoksunu bir terör örgütünün Ankara’daki insanlık dışı ve insanlık suçu hükmündeki eylemiyle canımız acıdı, yüreğimiz yandı.

İnsanlıktan nasipsiz bir terör örgütünün “kansız iki canlı bombacısı” tarafından gerçekleştirilen birliğimizi, kardeşliğimizi, biz’i hedef alan terör eylemi, yüreklerimize yas, gözlerimize yaş bıraktı. Ancak, biz terörle mücadeleyi bırakmayacağız. Biz, terörü besleyen kirli mahfilleri ortaya çıkarmakta, ifşa etmekte kararlı olacağız.“ ifadelerini kullandı.

Patlayan bombaların Tüm Türkiye’ye hedef aldığının altını çizen Tüyüboz; ”Biz’i öldürmek istediler. Terör örgütlerinin vahşet ve cinnet ateşiyle ölenler, teröristlerce öldürülenler bizim evladımız, bizim komşumuz, bizim gencimiz, bizim yaşlımız. Kimimiz kadim dostunu, kimimiz çocukluk arkadaşını yitirdi. Hepimiz canlarımızı kaybettik. 97 insanımızı yitirdik. 97 canımızı kaybettik. Fakat, terörü, terörden medet umanları, terör üzerinden bizi ayrıştırmak isteyenleri sevindirmeyeceğiz. Birbirimize can olma hasletimizi kaybetmeyeceğiz. Biz olma, bir olma, iri olma, diri olma hassasiyetimizden vazgeçmeyeceğiz.

Ankara’yı kana bulayan, milletimizi yasa boğan, 97 insanımızın hayatla bağını kopartan canileri ve onları azmettirenleri, kim olduğuna, hangi gerekçeyle hareket ettiğine, neyi hedeflediğine, kime hizmet ettiğine bakmaksızın lanetliyoruz. Bu alçakça saldırıyı yapan taşeronların, teröre asıl işverenlik yapanların, azmettirenlerin, vahşet emrini verenlerin bir an önce bulunmasını ve hak ettikleri şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. 

Devletin bütün kurumlarını, yetkililerini, siyasi partileri, siyasi liderleri ve tüm siyasi aktörleri, Türkiye’nin bütün sivil toplum örgütlerini teröre karşı tek ses olmaya, terörü bitirmeye kararlı nefes olmaya, ortak hareket etmeye, yasta ortaklaşmaya, terörle mücadeleye yoğunlaşmaya davet ediyoruz.“ dedi. 

 

Memur Sen İl Başkanı Tüyüboz, Her zaman kinden daha fazla birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeye ihtiyaçları olduğunu vurgulayarak” Reyhanlı’da teröre kurban verdiklerimiz, Suruç’ta arkalarından ağıt yaktıklarımız, terör kurşunlarıyla şehit mertebesine uğurladıklarımız ve son olarak Ankara’da Gar Meydanında ölümlerine ağladıklarımız ne rakam ne de sayıydılar. Onlar, bu ülkenin vatandaşı, insanca yaşama hakkına sahip insanlarıydılar.

Terör, insanlarımızı öldürüyor.

Terör örgütleri, insanlığımızı hedef alıyor.

Terör eylemleriyle, dostluğumuz, kardeşliğimiz, huzurumuz, refahımız yok edilmek isteniyor.

Terör, “Yeniden Büyük Türkiye” hedefinden vazgeçmemiz için sahaya sürülüyor.

Terör örgütleri, Türkiye’nin mazlumları kucaklamasını, insanlarımızın kardeşçe kucaklaşmasını engellemek isteyen küresel şebekelerin taşeronluğunu üstleniyor.

Terör eylemleriyle, son verdiğimiz ötekileştirme çukurları yeniden kazılmak, kamplaşma duvarları yeniden örülmek isteniyor.

Bu oyuna düşmemeliyiz. Düşmeyeceğiz.

Bu tezgâha son vermeliyiz. Hep birlikte son vereceğiz.

Bu kirli işbirliğinin taşeronlarını da asıl işverenlerini de el birliğiyle önce ifşa sonra imha edeceğiz. “ ifadelerine yer verdi.

 Memur Sen Sinop İl Başkanı Hasan Tüyüboz son olarak şu ifadelere yer verdi;

 “Biz diyoruz ki; Terör örgütünün menşei, teröristin kimliği, eylemlerinin niteliği ve hedefi ne olursa olsun terör, ortak düşmanımız olmadıkça, terörle mücadeleye dair ortaklığımız, terörü bitirmek hepimizin ortak hedefi olmadıkça, ne terörü yok edebiliriz ne de terör örgütlerinin varlığına son verebiliriz.

Biz inanıyoruz ki; “Önce insan” diyen ve “İnsanı yaşat ki; devlet yaşasın”  anlayışıyla insana hürmet eden milletimiz ve milletimizin emrindeki devletimiz; kişiliği, kimliği, sıfatı, mevki ve mevzisi, etki ve yetkisi ne olursa olsun terörü gerçekleştirenleri, terörü besleyenleri, terörün akıttığı kandan beslenenleri yenecektir, terörü bitirecektir, terör örgütlerinin varlığına son verecektir. 

Biz diyoruz ki; Eylemin failine,  kime zarar verdiğine, kime menfaat temin ettiğine, kimi öldürdüğüne bakarak teröre karşı pozisyon belirleyenler, terör örgütleriyle arasına mesafe koymayı beceremeyenler hem bize hem de milletimize uzaktır.

Biz inanıyoruz ki; Milletimiz, teröre, terör üretenlere, terör örgütlerine dönük tepkisini, mücadelesini teröristin “kim” olduğu, terör örgütünün “kimlerle yol aldığı”, ve “kime hizmet ettiği” üzerinden belirleyenleri, belirlemeye yeltenenleri “terör dostu, millet düşmanı” olarak etiketleyecektir.

Biz diyoruz ki; Terör eylemleri sonucunda ölenlerin, öldürülenlerin kimliğine, aidiyetine, milletine, mensubiyetine, meşrebine, mezhebine bakmadan yasını tutanlar, geride bıraktıklarının acısını paylaşmayı başaranlar terörün biz’i hedef aldığını idrak edenler izan ve irfan ehlidir, insandır, insanlığın merhamet yoldaşıdır.

Biz istiyoruz ki; “Medeniyet havzasının lider ülkesi Türkiye, küresel rekabetin öncü ülkesi Türkiye” hedefi bütün siyasi partilerin, bütün siyasi aktörlerin, bütün siyasi liderlerin hedefi olsun. Bu hedefe ulaşmak için, terörün ve terör örgütlerinin heveslerini kursaklarında bırakmak, patronlarına haddini bildirmek için bütün siyasi liderler ve istisnasız bütün siyasi partiler, birbirlerine yönelik “zehirli dilden” özenle kaçınmalıdır.

Biz diyoruz ki; Güvenlik zaafiyetinin olmadığı, önleyici tedbirlerin hatasız alındığı, özgürlüklerin birlikte ve huzur içinde kullanıldığı Türkiye, hepimizin hakkıdır. Bu hakka kast edenler, bu hakka yönelik ihmali ve kusuru bulunanlar hukuk önünde hesap vermelidir.

Biz inanıyoruz ki; Türkiye milleti ve devletiyle, terör örgütlerini azmettirenlerle, terör örgütleriyle mücadele edecek ve terör eylemlerine izin vermeyecek potansiyelini harekete geçirecek,  kapasitesini kullanmaktan imtina etmeyecektir. 

Biz diyoruz ki; Terörün hedef aldığı insanımızdır. Hiç birisi uzağımız değil hepsi yakınımızdır. Eştir, arkadaştır, dosttur, kardeştir. Anamızdır, babamızdır, oğlumuz, kızımızdır. Candır. İnsandır.

Biz inanıyoruz ki; Bizim ülkemizin insanları “Fikren benim gibi düşünmeyebilirsin, sen de insansın seni de düşünmeliyim” duruşuyla, “binyıllık desende bir ve beraberiz” anlayışıyla insanı esas alan, insanca yaşamaya imkan sunan, insan onurunu koruyan Türkiye’yi birlikte kuracağız.

BİZ MİLLETİMİZİN MERHAMETİNE GÜVENEREK DİYORUZ Kİ; Acıyı birlikte yaşayacağız. Yasımızı birlikte yaşayacağız. Sevincimiz gibi hüznü ve matemi de paylaşacağız.

BİZ MİLLETİMİZİN FERASETİNE İNANARAK DİYORUZ Kİ; Terörle, terör örgütleriyle, işbirlikçileriyle, azmettiricileriyle ve destekçileriyle birlikte mücadele edeceğiz. İnsanlarımız ve insanlık için, huzur, refah, birlik, beraberlik ve kardeşliğimize kast edenleri birlikte alt edeceğiz. Yeniden Büyük Türkiye hedefine birlikte yürüyeceğiz.

Biz Milletimizin Şerre Karşı Çıkma Cesaretine Dayanarak İnanıyoruz Ki; Terörü Birlikte Bitireceğiz. Terörü Yeneceğiz. Terör Örgütlerini Ve Patronlarını Hak Ettikleri Şekilde Tarihin Çöp Sepetine Göndereceğiz.

Biz Milletimizin Hayra Dair Basiretine Dayanarak İnanıyoruz Ki; Sadece Türkiyeyi Değil Bütün İnsanlığı Terörün Kan Ve Can Pazarından Kurtarmaya Kararlı Büyük Türkiyeyi Birlikte İnşa Edeceğiz.

Biz İstiklal Marşımızdaki “Korkma” Müjdesine İnanarak Ve “Hakkıdır Hakka Tapan Milletimin İstiklal” Çağrısına Uyarak; ”İnsanı Yaşat Ki; Devlet Yaşasın” Duruşumuzu Sürdüreceğiz.   

Bu İdrak Ve İnançla; Terör Eylemleri Sonrasında Birbirimizi Suçlamak Yerine Ortak Akılla Suçluları Bulmayı, Birbirimize Hakaret Etmek Yerine Birlikte Hareket Etmeyi Terörden Rant Sağlayanları Birlikte Millete İfşa Etmeyi Başarmalıyız, Başaracağız… 

Türkiye Terör Bataklığından Kurtaracağız.”


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.