banner171

Meclis Toplantısı Yoğun Gündem Maddeleri İle Gerçekleşti

2020 Yılı Şubat Ayı Meclis Toplantısı 3 Şubat 2020 Çarşamba günü Belediye Toplantı Salonunda gerçekleşti

Meclis Toplantısı Yoğun Gündem Maddeleri İle Gerçekleşti
05 Şubat 2020 Çarşamba 18:39

Toplantı Belediye Başkanı Cevat Şensoy’un başkanlığında yoklama alınması ile başladı. Meclis üyelerinin tam katılımıyla başlayan toplantının ilk maddesi, mülkiyetinin Gerze Belediyesine ait olan Geruze Otel’in yurt binası olarak kiralanması talebi oldu.

Otelin KYK tarafından kiralanması ve 150 kişilik kız öğrenci yurduna çevrilmesi talebine CHP grubu Gerze’nin turizm bölgesi olması ve otel mülkünün de Gerze Belediyesine ait olması nedeniyle işletmenin otel olarak devam etmesini istediklerini ifade ettiler.

Geruze Otel’in KYK kız öğrenci yurduna çevrilmesi talebi CHP’nin ret AKP’nin kabul oylarıyla oy çokluğu ile meclis gündeminden geçmiş oldu. KYK tarafından kiralanacak olan otel kirasının ve sözleşme detaylarının önümüzdeki süreçte görüşüleceği Şensoy tarafından belirtildi.

Belediye Zabıta ve İtfaiye memurlarına fazla mesai ücreti 323 lira olarak belirlendi.

Belediye sınırları ve mücavir alan içerisinde özel servis araç olarak çalışacak S plaka araç sayısının arttırılması Gerze Belediyesi Sosyal İşler ve Yardım Esasları Yönetmeliği kabulü oy birliği ile kabul edildi.

Kasım ayı meclis toplantısında görüşülen North Star otelin 7 yıllık kira muafiyetine uygun olup olmadığı görüşülmüş ve bunun araştırılması için komisyon kurulmuştu. Beş belediye meclis üyesinden oluşan komisyon araştırmalarını tamamlamış ve komisyon kararı ile bilirkişi tarafından incelenmesi uygun görüldü. İncelemenin bilirkişi tarafından yapılması talebi ise oy birliği ile kabul edildi.

Ek gündem maddesi olarak sosyal faaliyetlerde kullanılması için bir adet minibüs alınmasına ilişkin madde oy birliği ile karar verilirdi.


Etiketler; #gerze

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Gerzeli - 1 yıl önce
Minübüs alacağınıza işçinin maaşını ödeyin 10 yıldır 1 inde ödenen maaşlar hala ödenmedi sözde iktidar partisi daha zamanında maaşı ödeyemiyor
Avatar
gerçek - 1 yıl önce
gerze yaz kış iş yapabilmesi için 4 yıllık iyi bölümlerin olduğu fakülte statüsüne geçerse ancak para kazanır. Yurt olursa öğrenci gelir. Gerze gelişirse esnaf kazanır, keyfi bir karar değildir oteli yurt olarak vermek geçmişte yapılan borçlanma hatalarını temizlemek, otelin itibarini kurtarmaktır. borç yapan arkadaşlara bir sormak lazım niye ödememişler borçları,iş yapamıyorsa otel yatırıma ihtiyacı varsa eger göz göre göre her ay 30-40 tl zarar etmesi borclarının yapılandırımasının bozulması mı daha mantıklı olurdu sizce, dışardan davulun sesi hoş gelir ama içi öyle değildir.Sorun başkana niye vermiş diye yorum yapmadan önce anlatsın size
Avatar
gerçek - 1 yıl önce
bakayım haber sitesi gerzenin sesi yazılan yorumları yayınlayacakmı merak ediyorum
Avatar
Hbk - 1 yıl önce
Duzelu beeee. Yazık kyk olunca üniversitenin sorunu çözulecek öğrenci mi dolacak. Allah aşkına iki bölümden başka aktif bölüm mu kaldı. Zaten neden gelip iki yıl okusunlar herkes bu pencereden bakıyor. Eğitim mi kaldı. Üniversitenin liseden farkı yok. Bom bosssssss
Avatar
yaşar - 1 yıl önce
öncelikle yaptığınız toplantınız hayırlı olsun.ben bir gerzeli ve esnaf olarak bu gün meclisten geçirdiğiniz gerüze otelin kız yurdu yapılmasını gereksiz ve anlamsız buluyorum.gerze bir turizm kasabası o otel gerzeye lazım.dışarıdan gelenler yer ve içer.kasap kazanır balıkcı kazanır fırıncı kazanır manav kazanır taksici kazanır bakkal kazanır simitci kazanır berber kazanır çorbacı kazanır velhasır gerze ye dışarıdan bir para girişi olur gerze kazanır.gerzemizin görsel olarak hiç bir turist getirecek bir yönü yok.en azından bizlerin ve sizlerin bir misafiri bir dostu geldiğinde güzel bir konaklama sağlayalım.belediye olarak siz çalıştıramıyosanız gerzede bu işleri yapan bir sürü işletmeci var.nasıl misafiriniz geldiğinde gönül rahatlığında getiriyosunuz o otele de gönül rahatılğında getirebilceğiniz işletmeciler var.gerzede kız yurdu var ve yeterli hatta bazı arkadaşlar talep yok diye yurtlarını kapattı bunlarıda göz önüne alıp yazık etmeyin o otel e.
Avatar
yanlış karar - 1 yıl önce
Otelin zarar ettiği düşünülerek verilmiş bir karar sanırım ama kararın yanlış olduğunu düşünüyorum.Turizm şehri olma yolunda ilerleyeceksek eğer bu güzel oteli kar edebilir hala getirmeliydik.Yer olarak güzel konfor olarak güzel ve kar etmiyorsa yönetimde sorun var demektir.Keşke bu açıdan yaklaşılsaydı.
Avatar
Gerzeden biri - 1 yıl önce
Siz ne konuşuyorsunuz ya otel mayıs ayından kasım ayına kadar 600.000 para kazandı aya vurduğunuz zaman 90.000 yapar gerzede hangi esnaf ayda 90.000 kazanıyor bütün masrafları çıkarın yine para kazanıyor 6 ayda insanlar otelde ihya oldu bunu neden kimse konuşmuyor orası adam gibi calistirilsin 20 kişi karnını doyurur yazık günah değil mi Allahtan korkun vicdansız insanlar olayı baştan çözmek varken oteli kiraya verdiniz yazık çok yazık
Misafir Avatar
gerçek - 1 yıl önce @Gerzeden biri
GERZEDEN BİRİ : Siz ne konuşuyorsunuz ya otel mayıs ayından kasım ayına kadar 600.000 para kazandı aya vurduğunuz zaman 90.000 yapar gerzede hangi esnaf ayda 90.000 kazanıyor bütün masrafları çıkarın yine para kazanıyor 6 ayda insanlar otelde ihya oldu bunu neden kimse konuşmuyor..... Cevap : 600.000 tl borcu olan vergi ssk borcu otelin sezonda evet 600.000 tl mi iş yapmış o zaman sizin mantığınız ile borcunu öder :) arkadaş 10 tane adam kalacak diye otel günde 150-200 tl kömür yakıyor oda 120 tl =1200 tl ayda yapar 18-20 bin borç oduyor. 15-20 bin tl ye yakın maaş neyin kafası bu sizde 600.000 iş yapan otel hepsi karmı yok ayda 90.000 bin tl kalıyormuş gider-masraf-borçlar-yazın iş yaptın 4 ay 8 ay aç kaldın bumu ticaret sizin hesabınız memur maaşında tutar şirket orası Gerzeden biri matematiğiniz yok sanırım, birşeyin ciro etmesi o parayı kazanmış anlamına gelmez. kaldıki bu işin sorumlusu eski yönetenler.doğru bir hareket yapmışlar borçları temizlenene kadar,verilmesi sağlıklı
Avatar
gerçek - 1 yıl önce
hotel 600.000 tl vergi borcu sgk borcu ile devir alınmış, 450.000 tl borcu odenmiş, borctan dolayı kredi alamadıgı borcun eski yönetenlerin bıraktıgı borc oldugunu hatırlatmak isteriz. otelin iyi iş yapabilmesi için 2 trilyon yatırama ihtiyaç duyguğu kyk için kiralama yapmanın sebebi aylık 18-20 bin TL borç yapılandırması ödemesi (eski müdür ve yönetimden kalan borç bu ödeniyor hala) 15-20 tl personel gideri kışın aylık ortalama 10 kişi x 120 Tl ten kalıyor sadece otel 4 ay iş yapıyor, 12 ay iş yapması için 2 trilyon harcama yapmak lazım bu harcama içinde borçların ödenmesi için kyk ya kiraya verilmiş durumda, 2 yıl sonra otelin geçmişten kalan sicili temizlenir kredi kullanır mükemmel yapılandırılır iş yapar, oteli kyk ya kiralayarak 20-25 tl kira geliri ile borçlarının ödenmesi için veirlmiştir bu arada üniversitenin 4 yıllık fakülteye çevrilmesi, 750 kişilik yurt yapılması girişimleri devam etmektedir. Bu geçici bir uygulama olup borçları ödensin ayda 30-40 bin zarar etmesin