banner127

İstiklal(imiz) Onlara Emanet

İstiklal Marşımızı Yürekten Okudular

İstiklal(imiz) Onlara Emanet
24 Şubat 2012 Cuma 09:23

? İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması Grup Elemeleri ? Gerze Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.





İlçemizde düzenlenen gruplar arası İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışmasına Gerze Kaymakamı Metin Kubilay, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Güngör Kırarslan, Belediye Başkanı Osman Belovacıklı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Genç, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Akça, diğer kurum ve okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.






Edinilen bilgiye göre Sinop bölgesinin üç farklı (1-Sinop Merkez, Gerze ve Dikmen, 2- Boyabat, Durağan ve Saraydüzü, 3-Erfelek, Ayancık ve Türkeli ) gruba ayrıldığı ifade edildi.





Grupların belli olmasının ardından ilk ve orta öğretimlerde istiklal marşını en güzel okuyan öğrencilerin belirlendiği, ilçemizdeki elemelere ise Boyabat ilk ve orta öğretim okullarından bağımsız jüri olarak Türkçe öğretmenlerinin  katıldığı kaydedildi.



İlk Öğretim Okullarından seçmelere katılan öğrenciler;

1.      Havva Tekeoğlu - Gerze - Haşim Zehra Tarı İlk Öğretim Okulu

2.      Doğa Yılmaz        - Sinop -  Atatürk İlk öğretim Okulu

3.      Ayşegül Koca      - Dikmen - Cumhuriyet İlk Öğretim Okulu



Orta Öğretim Okulları arasından seçmelere katılan öğrenciler :

1.      Ümran Karaarslan  - Dikmen -  Ercüment Türkmen Lisesi

2.      Kader Tütüncü        - Gerze -     Şehit Nurullah Saraç Anadolu Lisesi

3.      Yunus Emre Uyanık - Sinop -    Fen Lisesi




İlk ve Orta Öğretim Okullar arasında yapılan İstiklal Marşını güzel okuma yarışmasında oldukça duygusal anların yaşandığı görüldü.



İlk Öğretim Jürileri: Esra Küçük, Esra Ayşe Topal, Latif Özkan, Ali Karaduman, Mustafa Bodur



Jüri yapmış olduğu seçmelerde ilk öğretimlerde:

1.      Doğa Yılmaz (Sinop Atatürk İlköğretim Okulu)

2.      Ayşegül Koca (Dikmen Cumhuriyet İlk Öğretim Okulu)

3.      Havva Tekeoğlu  (Gerze Haşim Zehra Tarı İlk Öğretim Okulu)




Orta öğretim seçmelerinde ise :

1. Kader Tütüncü ( Gerze Şehit Nurullah Saraç Anadolu Lisesi)

2. Yunus Emre Uyanık (Sinop Fen Lisesi)

3. Ümran Karaarslan  (Dikmen Ercüment Türkmen Lisesi)?ı olarak belirledi.









Orta Öğretim Jürileri: Songül Yavuz, Nuran Özkaya, Habibe İrkin, Özgür Şahin ve Adem Çay













Elemeler sonrasında günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan Gerze Kaymakamı Metin Kubilay ilk ve orta öğretim okulu birincilerine ödülünü verdi.





Kaymakam Kubilay?ın ödülünü vermesinin ardından İlçe Jandarma Komutanı Güngör Kırarslan ve Belediye Başkanı Osman Belovacıklı  seçmelerde başarılı olan diğer öğrencilere ödüller verdi.



Etkinlik İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman  Gümüş Mehmet Akif Ersoy?un ?Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın? sözüyle son buldu.




Ayrıca,  seçmelerde belirlenen grup birincilerinin 1 Mart 2012 Perşembe günü finali Sinop Halk Eğitim Merkezinde yapacakları ifade edildi.



İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.