banner122

CHP 88. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu saldırılara göğüs gerecek güçteyiz.

CHP 88. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı
10 Eylül 2011 Cumartesi 12:22

Cumhuriyet Halk Partisi Sinop İl Başkanı Mustafa Acun İskele Meydanı Atatürk Anıtı önünde yapılan 88.Yıl kutlama töreninde partililere seslendi.

 

Acun konuşmasında “                                        

                                                                                                                                                  

SEVGİLİ CUMHURİYET HALK PARTİLİLER

DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI.

 

Cumhuriyet Halk Partisinin Kuruluşunun 88. yılı münasebetiyle Partimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN huzurunda O’na ve partimize bağlılığımızı belirtmek için toplanmış bulunuyoruz.

Cumhuriyet Halk Partimizin 88. Kuruluş yılını kutluyor, başta Cumhuriyetimizin ve Cumhuriyet Halk Partimizin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; tüm Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet şehitlerimizi saygı ve şükranla anıyorum

         Tarihi kökleri Kurtuluş Savaşımızdan gelen, ilkeleri; Cumhuriyetçilik, Ulusçuluk, Devletçilik, Halkçılık, Laiklik ve Devrimcilik olan Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu, koruyucu ve en köklü partisidir. Bu değerlere sahip olmanın coşkusunu ve gururunu yaşadığımız partimizin 88.kuruluş yıldönümü hepimize kutlu olsun.

Cumhuriyet Halk Partisi Kurtuluş Savaşını yürüten Anadolu ve Rumeli Müdafai Hukuk Cemiyetinin devamı olarak Atatürk ve arkadaşları tarafından 9 EYLÜL 1923 tarihinde kurulmuştur.

Cumhuriyet Halk Partisi, kökleri tarihimizde ve Milli Mücadelemiz de olan, Cumhuriyeti ve Çağdaş Türkiye’nin temellerini kuran, Demokrasi sürecini başlatarak, Sosyal Demokrasinin Evrensel ilkelerini hayata geçirmeye çalışan yenileşme hareketinin temsilcisidir.

Cumhuriyet Halk Partisi, Ulusumuzun gerçeklerinden biçimlenmiş ve evrensel geçerliliği olan ilkelerin iddiaların sahibi ve taşıyıcısıdır. Emperyalizme, eşitsizliğe ve gericiliğe başkaldırının ifadesidir.

Cumhuriyet Halk Partisi, çağımız gerçeklerine uygun olarak Atatürk ilkelerinden ödün vermeksizin Türkiye yi yenileştirmek ve çağdaş medeniyet seviyesine ulaştırmak program ve iddiasının sahibidir. Bu özellikleri ile bağımsızlık ve yenileşme yönünde mazlum milletlere tarihsel bir örnek yaratmıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi, Sosyal Demokrasinin evrensel değerlerinden, Atatürk İlke ve Devrimlerinden asla taviz vermeden, Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bir bütün olarak dünya durdukça var olma mücadelesini sürdürecek olan tek partidir.

“Bağımsızlık benim karakterimdir” diyen bir liderin kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi, bu kimliği ile Türkiye’yi dünya da etkin ve saygın bir konuma ulaştırmak için geçmişte olduğu gibi, bundan sonra da siyasi mücadelesini sürdürecektir.

Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte gelişip büyüyen partimiz her dönemde günün koşullarının gerektirdiği yeni fikirleri benimseyerek toplumumuzda değişimin öncüsü ve gücü olmuştur.

 

BUGÜN 9 EYLÜL 2011

Cumhuriyet Halk Partimizin kuruluşunun 88. yıl dönümü.

Yüce Atatürk’ün ve mücadele arkadaşlarının sürekli devrim ateşini yaktığı Ulusal Kurtuluş, bağımsızlık ve aydınlanma meşalesinin yola çıktığı 19 Mayıs 1919 tarihinden bu yana onurlu mirası taşıyanlar olarak sorumluluklarımız, yükümlülüklerimiz giderek artıyor.

         Ulusal onurumuzun ve üniter yapımızın korunması doğrultusunda Cumhuriyet Halk Partisinin gösterdiği gayretler sonrası partimize yönelik iç ve dış saldırılar artmıştır. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu saldırılara göğüs gerecek güçteyiz.

Çünkü bizler  Kuvayi Milliye ruhuyla besleniyoruz.

Bu ruhla mücadele ediyoruz ve edeceğiz.  Cumhuriyet Halk Partisini kimse bu kutsal hedefinden döndüremez, yıldıramaz, bölemez.

          Halkımızın  çözüm ihtiyacı duyduğu;  iş, aş, sağlık, eğitim, barınma ve güvenlik sorunlarına ancak partimiz, sahip olduğu ilkeler ve

Sosyal demokrat politikalar çerçevesinde kalıcı çözümler bulabilir, onları

uygulayabilir.

           Bu nedenle; kuruluşundan bu yana aradan 88 yıl geçse de, halkımızın

Cumhuriyet Halk Partisine; partimizin fedakâr üyelerinin, yani bizlerin emeklerine her zamandan daha çok ihtiyacı vardır. Cumhuriyet Halk Partisi emperyalizme geçit vermeyenlerin, dayatmalara direnen tam bağımsızlıkçıların partisidir. 6 oktan hiçbirisi Türkiye’yi ve dünyayı bugünün koşullarına göre yorumlamaya kapalı değildir. Çağdaşlaşma yolundaki yürüyüşümüzü ara vermeden sürdüreceğiz.

Çağımızın gereğine uygun olarak; başkalaşmadan yeniden yapılanmanın,  özeleştiri yapmanın, kucaklaşmanın zamanıdır.

           Bizlere düşen görev;  partimizin ilk kuruluş yıllarındaki coşku ve heyecanla, ülkemizin bütünlüğü ve halkımızın çıkarları için çalışmak ve daha çok çalışmaktır.

           Partimize ve halkımıza sahip çıkmaktır.

           Partimizi,  bizlerden sonraki nesillere sağlam, güçlü ve örgütlü bir şekilde teslim etmektir.

          Aydınlık yarınların koruyucusu, Ulu Önderimizin emanetlerinin yılmaz bekçisi olan partimiz ve üyeleri sonsuza kadar damarlarındaki asil kanın verdiği güçle mücadele edecektir.


Bizler bu yolda hep beraber çalışıyoruz ve çalışacağız.

ATATÜRK’ÜN kurduğu partinin üyesi olma şerefi ve sorumluluğu ile davranarak; her zaman olduğu gibi önümüzdeki süreçte de asla ve asla değişmeyecek bir tavrımız olacaktır. İnsanlarımıza kimsin, necisin, kimlerdensin, soyun ne? Demeyeceğiz. İnsanlarımıza nasılsın, diyeceğiz. Şunu yürekten inanıyoruz ki, Cumhuriyet Halk Partisi çeşmesinde herkese yetecek kadar su, Cumhuriyet Halk Partisi çınarının altında herkese dinleneceği kadar yer vardır.

Sandıkta oy veren seçmenden genel başkana kadar Cumhuriyet Halk partisi onurlu bir ailedir. Bu onurlu aile, ülkemizi hoşgörü, sevgi ve barış içinde huzur bulduğumuz yarınlara taşımak, mutlu, yaşanabilir bir Türkiye yaratmak için tek yürek olarak dün olduğu gibi bugün de omuz omuza mücadele etmeye devam edecektir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle; üyesi olmaktan onur duyduğum bu büyük ailemizin 88.yılını en içten dileklerimle kutluyor, geçmişten bu güne kadar Cumhuriyet Halk Partisine emek veren herkese minnet ve şükranlarımı sunuyor, Sinop İl Örgütü adına hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Mustafa ACUN

CHP SİNOP İL BAŞKANI


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.