banner122

Bakan Adına Gerze'yi Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Hüseyin Acar ve İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız ilçemiz Haşim Zehra Tarı Ortaokuluna ziyaret gerçekleştirdi.

Bakan Adına Gerze'yi Ziyaret Etti
10 Eylül 2019 Salı 18:33

Milli Eğitim Bakanlığı Hukuk Müdürü Dr. Hüseyin Acar, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdür Nazım Aksu, Milli Eğitim Şube Müdürleri Yalçın Kurt ve Zafer Akkuş’u, Okul Müdürü Murat Balcıoğlu, Müdür Yardımcısı Hakan Yenice ve okul öğrencileri karşıladı.

Okul öğrencileri okullarına ziyarete gelen Acar’a çiçek takdiminde bulunurken, aralarında bir süre sohbet gerçekleşmesinin ardından öğretmenler odasında, okul müdür, müdür yardımcısı, öğretmen ve personellerle birlikte toplantı düzenlendi.

İlk olarak İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını dileyerek, önümüzdeki yıllarda da ellerinden gelenin en iyisini yapmak için çalışacaklarını belirtti.

Acar, eksiklikler varsa bunları konuşmak, değerlendirmek için geldiklerini söyleyerek soru ve sorunları olan öğretmenlerin düşüncelerini ifade etmesi gerektiğini söyleyerek tüm öğretmenlere söz hakkı verdi.

Başta Okul Müdürü Murat Balcıoğlu, okulun tarihçesi ve günümüzle ilgili bilgiler aktarırken, öğretmenler kendi bölümleriyle ilgili eksikler ve tamamlanması gerekenler noktasında görüş ve isteklerini dile getirdiler.

Acar, Haşim Zehra Tarı Ortaokulu’nun yanında restore edilen ek binada yapılacak olan resim ve müzik atölyelerinde yeterli materyallerin sağlanması noktasında düşüncelerini ifade eden öğretmenlere, gerekli desteğin sağlanacağını belirtti.

Öğrencilerin her dalda eğitimine önem verilmesi gerektiğini belirten Acar, “Yaptığımız iş sabır ve şefkat istiyor. Bunlar içimizde varsa başarılı oluyoruz. Aldığımız ücretleri hak etmemiz gerekiyor. Önemli olan iyi niyet ve diyalog.”

“ELİMİZDEKİ CEVHERLERİ MÜCEVHERE DÖNÜŞTÜRELİM”

Çocuklarımıza akademik başarı kadar hayat becerisi alanında da eğitim vermeliyiz. Yaptığımız iş bir bütün, çocukların iyi bir okuyucu olması ve okuduğunu anlaması lazım, okuduğunu anlayan çocuk matematiği de anlar.

Çocuklarımız müzik dinleyerek ruhunu beslesin, resimle görsel yeteneğini, hayal dünyasını genişletsin, beden eğitiminde enerjisini atarak motive olsun, elma soymayı da öğrensin, konuşarak iletişim kurmayı da… Bu iş bir bütün, çocuklarımız bizim elimizdeki birer cevher ve bu cevherleri mücevhere dönüştürelim” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı İl Müdürü Yıldız ise çocukların Matematikten Türkçeye Şiir’den Müziğe kadar her alanda yönlendirilip desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Acar, ayrıca öğrencilerin vakti dolu dolu değerlendirmeleri gerektiğini belirterek, çocukların televizyon, telefon, tablet gibi teknolojik aletlerden biraz daha uzak tutularak bunların aşılanması gerektiğini vurguladı.

MESLEKTAŞLARINI SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI KONUSUNDA UYARDI

Okullardaki eksiklerin, ihtiyaçların tamamlanması ve ileriye dönük projelerle ilgili konuşmaların yanı sıra Acar, kamu görevlilerinin özellikle öğretmenlerin sosyal paylaşım sitelerinde yaptığı paylaşımlara dikkat etmesi konusunda uyardı.

Cinsel suçlar başta olmak üzere devlet büyüklerine hakaret ve benzeri paylaşımların soruşturmaya sebebiyet verdiği, hatta geçtiğimiz günlerde bir öğretmenin sosyal medya hesabından Atatürk’e hakaret etmesi sebebiyle görevden ihraç edildiğini bu nedenle yapılan paylaşımlar noktasında biraz daha hassas olunması gerektiği vurgulandı.

Milli Eğitim Bakanı Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Hüseyin Acar, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız eksiklerin tamamlanması ve sorunların giderilmesi için çalışmaların yapılacağını belirterek başarı odaklı olunması gerektiğinin altını çizdi.

SOSYAL SORUMLULUK PROJESİNDE YER ALAN HERKESİ TEBRİK ETTİ

Toplantı sırasında Okul Müdürü Murat Balcıoğlu, Haşim Zehra Tarı Ortaokulu’nun sosyal sorumluluk projelerine de imza attığını dile getirdi.

Demokrasi ve İnsan Hakları Kulübü Rehber Öğretmeni Ramazan Osma’nın himayesinde Pakistan Keşmir bölgesinde açılmış olan su kuyusu projesinin yapılmış olmasından dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Acar, bu projeye destek veren herkesi gönülden tebrik ettiğini belirtti.

Milli Eğitim İl Müdürü Ercan Yıldız ise bundan sonra yapılması düşünülen bu tarz projelere beni de dahil etmenizi istiyorum diyerek sosyal sorumluluk projelerine destek verdiğini belirtmiş oldu.

Toplantı sonrası okul müdürü Murat Balcıoğlu'nun Acar'a Haşim Zehra Tarı Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin hep birlikte oluşturduğu  kitap ve dergilerden hediye etmesinin ardından, okul idaresi, öğretmen ve tüm personelle birlikte hatıra fotoğrafı çekilerek program sona erdi.


Etiketler; #gerze #sinop

İlgili Galeriler
banner164
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Göbeğini Kaşıyan Adam! - 2 yıl önce
Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu’nu, Okul Müdürü Murat Balcıoğlu ve Ramazan Hocamızı tebrik ediyorum. Klişeleşmiş konuşma ve nutukları boş verelim, Ramazan Hocamız her zamanki gibi yine farkını ortaya koymuş. Reis büyüksün, İl ve İlçe Müdürlerini bakanlık bürokratı nezdinde fena utandırmışsın. İl Müdürü bu projeyi bilseydi, siyasi reklamı için buradan yürürdü. O nedenle bundan sonrakilerde bilgim olsun talimatı verir gibi bir hali var. İlçe Müdürü zaten bilinmesini çok da istemez. O zaman Ramazan Hocamızın reklamı olacak, tebrik edilmesi, kendisine plaket verilmesi gerekecek. Değişik değişik dengeler işte. Eğitim camiasında yeni Ramazanlar bulmamız lazım. gka
Avatar
Göbeğini Kaşıyan Adam! - 2 yıl önce
Fatih Bey, habere gönderdiğim yorumu yayınlarmısınız, lütfen. gka
Avatar
Göbeğini Kaşıyan Adam! - 2 yıl önce
Haşim ve Zehra Tarı Ortaokulu’nu, Okul Müdürü Murat Balcıoğlu’nu ve Ramazan Hocamızı tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Pakistan Keşmir Suyu Kuyusu gibi önemli ve çok anlamlı bir sosyal sorumluluk projesinin lansmanının yeterince yapılmamış olması, Okul Yönetiminin bir plaket ile takdir edilmemiş olması, İl ve İlçe yerel basınında haber değeri olarak hiç yer bulamamış olması çok üzücü bir durum. İncir çekirdeğini doldurmayan konular haber oluyor, bu tür marka etkinlikler unutuluyor. gka
Avatar
Göbeğini Kaşıyan Adam! - 2 yıl önce
Fatihçiğim, anladım sıkıntını. Başka türlü yazdım. Yine yayınlamıyorsun. Yine sıkıntın nedir kardeşim? gka
Avatar
Göbeğini Kaşıyan Adam! - 2 yıl önce
Fatih Bey, sen haberinde İl Müdürü Ercan Yıldız “bundan sonra yapılması düşünülen bu tarz projelere beni de dahil etmenizi istiyorum” diyerek sosyal sorumluluk projelerine destek verdiğini belirtmiş oldu yorumunu yapıyorsun ama ben başka bir niyet ile de söylemiş olabileceğini düşünüyorum. Bir de şunu merak ediyorum İlçe Müdürü bir yorum yapmadı mı, bir iki kelam etmedi mi bu proje hakkında? Acaba onun da mı haberi yok. gka
Avatar
Göbeğini Kaşıyan Adam! - 2 yıl önce
Sayın Editör, altı yanmasın diye çevirdik, gazını da kıstık, daha ne yapalım? Niye yayınlamıyorsun yazdıklarımı. Değmesin yağlı boya anlayışı ile habercilik nereye kadar. O halde girmeyecektin yerelde de bu konuya. İHA’ ya geçtiğin haber kadar yayılayacaktın haber metnini. Hem pası veriyorsun hem de dışarı vur diyorsun. gka