banner184

Ak Parti'nin Yeni İlçe Başkanı Cumhur Kurt

Ak Parti 7. Olağan Genel Kurulundan Cumhur Kurt İlçe Başkanı Olarak Çıktı

Ak Parti'nin Yeni İlçe Başkanı Cumhur Kurt
03 Ekim 2020 Cumartesi 19:39

AK Parti Gerze 7. Olağan İlçe kongresi, Beyaz Otel’de 3 Ekim Cumartesi günü koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralları gözetilerek yapıldı.

Ak Parti İlçe Başkanlığının 7. Olağan Kongresine Ak Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Ak Parti İl Başkanı Uğur Giresun, Sinop Koordinatörü Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, çok sayıda vatandaş ve partili katıldı.

Divan başkanlığına “Sinop Koordinatörü Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Gerze İlçe Koordinatörü Cemalettin Koca, Ak Parti Sinop Kadın Kolları Başkanı Remziye Eda Özvin, Gerze Kadın Kolları Başkanı Sevile Aksu ve Gençlik Kolları Başkanı Cüneyt Altunel” oldu.

Divan Başkanı Mustafa Kendirli “Kongreler bizim için çok önemli, bu bir değişimdir. Eski ilçe başkanları, görevi devrederken yeni arkadaşlara verdiği destekle birlikteliğimizi bir kez daha gösterdiler, Allah onlardan razı olsun.

Bizim davamız öyle bir davadır ki, dünya mazlumlarının gözü Türkiye’nin üzerinde. Dolayısıyla cumhurbaşkanımızı seyrediyorlar ve bizleri de izliyorlar. Bizim davamız sadece Türkiye’yi kapsayan bir dava değildir. Bugün burada bulunan sizlerle bu davanın mensubu olmaktan dolayı duyduğum mutluluğu anlatamam; gurur duyuyorum.

Davamıza sahip çıkarak, inşallah ilk seçimlerde Nazım Bey’i Meclise tek başına göndermeyeceksiniz, Sinop’taki skoru iki sıfır yapacaksınız.

Bütün belediyelerimizde Ak Parti Bayrağını dalgalandıracağız. İman varsa imkân var.”  ifadelerine yer verdi.

İlçe Başkan Adayı Cumhur Kurt yaptığı konuşmada 7.Olağan Kongresine katılım sağlayan herkese teşekkür ederek, “17 Ağustos 2020 tarihinde genel merkez başkanımızın tensipleriyle bu kutlu göreve atandım. Biraz sonra da önce Cenab-ı Allah’ın izni, sonra da sizlerin teveccühüyle seçilerek bu kutlu yolda sizlerle birlikte yürümeye gayret sarf edeceğim.

Bu makamlar gelip geçici, benim için önem arz eden husus bu kutlu davanın bir neferi olmak, bu davada inançla yürümektir. Benim inancım, gayem ve temennim budur. Daha önce bu kutlu davaya enerji katmış, inanarak bu yolda yürümüş, inanarak görev yapan ilçe başkanlarına çok teşekkür ediyorum.

Kefil olmadan televizyon alınamayan Türkiye’den nereye geldik, nereden geldiğimizi unutmadık.

İşte bunun içindir ki biz bu refahı yakaladıysak, bu Recep Tayyip Erdoğan’ın sayesindedir. İşte bundan dolayı ben de buradayım.  Ak Partinin bu sağladığı imkânlar bizi burada buluşturmuştur.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Cumhur Kurt’tan sonra kürsüye geçen Belediye Başkanı Cevat Şensoy ise herkesi selamlayarak başladığı konuşmasını, “rabbim nasip etti, 31 Mart seçimlerinde biz esasında kendimize geldik. Türkiye neyse, Gerze’de o.

31 Mart seçimlerinde halkımızın teveccühüyle Gerzemizi Ak Parti ile buluşturduk. Görevi devraldığımızla bir sürü sorunla karşı karşıya geldik. Sel, koronavirüs, seçim zamanında yangın bizi buldu.

1 yılı aşkın süredir görevdeyiz, 42 projemizin 11’ini sonuçlandırdık, 14 projenin yapım aşaması devam etmektedir. Bu projelerinde tamamlanmasıyla ilçemize 25 projeyi kazandırmış olacağız.

Bize Gerze’yi anlatır mısınız dediler, biz de bildiğimiz kadar anlattık. Ben 63 yaşındayım, Gerze’yi çok iyi bilirim. CHP’lilerin çoğu bilmez bu tarihi.

1956 Gerze Yangını, kim yaptı Gerze’yi, Adnan Menderes yaptı. Adnan Menderes’in bir adı bir sokakta var mı diye sordular. Ovacık Sokağı var Adnan Menderes yok.  Niye Ovacık var da Adnan Menderes yok, düşünün.  

Sanat Sokağını, Adnan Menderes Sanat Sokağı yapacağız.

Yerli Tohum Milli Tarım Projemiz. Cumhurbaşkanımızın önerisiyle 21 dönüm, Yaykıl’da hayvanların otladığı, mezarlık yeri diye alınan burayı biz sürdürdük, 11 dönüm nohut, 6 dönümüne mısır, bir kısmına da fasülye ektik, yerli tohumun üretilmesi için.

Milletimizden aldığımız güçle, teşkilatımızın destekleriyle, dostlarımızın hayır duasıyla ‘Durmak Yok Yola Devam’ diyerek mücadeleyi sürdürüyoruz.” İfadeleriyle sonlandırdı.

Belediye Başkanı Cevat Şensoy’dan sonra konuşma yapan İl Başkanı Uğur Giresun, “ Kongreler bittiğinde hizmete kaldığımız yerden devam edeceğiz. Covid-19 dolayısıyla sözlerimi fazla uzatmayacağım.  

Bu teşkilatlarda birlik, beraberlik içerisinde kuruluşundan bugüne görev yapan tüm ilçe başkanlarımıza, delegelerimize, sandık başkanlarımıza, mahalle başkanlarımıza kısacası Recep Tayyip Erdoğan’a yol arkadaşlığı yapan herkese teşekkür ediyorum

Bazen hatalar yapıyoruz, bunda cumhurbaşkanımızın bir günahı yok, ne olursa olsun bütün günah bizdedir.

Ben il başkanı olarak elimden gelen her şeyi yapıyorum. Benim sizden ricam yeni ilçe başkanımıza, belediye başkanımıza destek olarak Gerze’ye hep birlikte hizmet edelim.

Kavganın olduğu yerde bereket olmaz. Nazım Maviş abimle birlikte seçimlerde verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Biz, kavga etmeden önümüze bakacağız.” diyerek katılımcılara teşekkür etti.

Uğur Giresun’dan sonra konuşma yapmak için kürsüye çıkan Milletvekili Nazım Maviş, “Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e tüm Gerzeliler adına kongremize katıldığı için teşekkür ediyorum.

Ne zaman başımız dara düşse Cevat başkanın imdadına Mustafa Başkan yetişti. Köşk Caddemizin taşlarını Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’den aldık.

Gerzenin güzelliğine, şirinliğine yakışır Köşk Caddesini hep birlikte inşa ettik. Gerzemize sağladığı bu katkılardan dolayı da Başkanımıza sizler adına teşekkür ediyorum.

Bir teşekkür de Cevat Şensoy’a, seçildiği günden bu yana sırtındaki ter soğumadı, soğumayacakta, soğumaması lazım.

Çünkü bu meydanlarda biz size söz verdik. Siz bize güvendiniz bizlerde teşkilatımızla birlikte sizin bize olan güveninizi soğutmadan gece gündüz tabii çalışacağız.

Bugün Gerze’nin Ak Parti ile tanışmasında, perdenin arkasında ki o insanları saygıyla selamlıyorum.

İlyas Başkandan, rahmetli Ali Zor’ a, Kadir Gündoğdu, İzzet Karaman, Ertuğrul Asut, Tahsin Bayrak kardeşimize ve son seçimlerde büyük bir başarıya imza atan Vahdettin Özdemir ve bugüne kadar hizmet etmiş bütün ekibine canı gönülden teşekkür ediyorum. Onların büyük desteği gayretiyle başarı elde edildi.

Gerze’mizi başka bir Gerze yapıyoruz. Zaten Gerze, bölgemizin yıldızı olarak ortada duruyor. Bu doğal güzelliği bir ustanın elinde nakış gibi tek tek işlemek gerekiyor. 31 Marttan bugüne vaat ettiğimiz bütün işleri adım adım gerçekleştiriyoruz.

Zeytinlik Parkı, unutulmuş, bakımsızlıktan mezbele haline gelmiş bu alanı Çevre ve Şehircilik Bakanımızın desteğiyle Millet Bahçesi yapıyoruz.

Türkiye’nin neresinde çarşının ortasında otogar var. Gerze gibi turizmin gözbebeği olacak bir yerde olmaz dedik. Karayolundan tahsisler yapıldı. İnşallah Gerze otogarını, modern bir otogarı Gerze’ye kavuşturmuş olacağız ve yanındaki arsayı da sanayi sitesindeki esnaflarımıza ikinci etap sanayi sitesinin genişletileceği bir yer olarak tahsis etmiş olacağız.

Altta otoparkının olduğu, üstte dinlenme alanlarının olduğu ve kapalı bir alanda vatandaşlarımızın Pazar ihtiyaçlarını göreceği modern pazaryeri ve kapalı otoparkı Gerzelilerle buluşturacağız.

Gerze’ye yapılan veya yapılacak işleri anlatmaya kalksam kongremizin süresi yetmez.

Gerzeli hemşehrilerim, siz bizlere güvendiniz, 31 Martta yıllar sonra Gerze’yi Ak Partiyle buluşturdunuz değil mi?

Gerze’nin bir evladı olarak yıllarca öğretmen olarak görev yapan Şensoy’a güvendiniz, biz sizin bu güveninizi boşa çıkarmayız. Ben söylediğim her bir sözün, kelimenin ardındayım.

Hocamın bütün projelerinin arkasında imzamızı attık, onlara kefil olduk.” diyerek kongreye katılan herkese teşekkür etti.

Kongreye katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “ Cumhuriyetin 100.yılında 2023 seçimleri yapılacak. Gerzeliler size güvenmiş, yerel seçimleri size vermiş. Sinop önümüzdeki seçimlerde muhtemelen büyükşehir olacak. 8 ilçe ve Sinop Büyükşehir Belediyesiyle beraber 2024 yerel seçimlerini alacaksınız gibi görünüyor.

Gerze’nin nüfusu artıyor, yollar yapıldığında turizm başta olmak üzere Sinop hak ettiği noktaya gelecektir.

Geldiğimiz yeri unutmayalım, siyasette bazen şöyle söylenir, ‘ben bırakırsam işler eskisi gibi gitmez’ bu böyle değil. Siyaset hizmet yeridir.

Sinop’un 2023 seçimlerini merak ediyorum. Siyasette kavga olmaz, hizmette kavga olmaz; hizmet için yola düşenin kavgaya zamanı olmaz. Sinop’ta da böyle bir birliktelik yakalanmış.” diyerek katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından faaliyet raporu, gelir-gider tablosu okunurken 7. Olağan Genel Kurul’da Cumhur Kurt İlçe Başkanı oldu.

–Ertuğrul Asut, Tahsin Bayrak, Kadir Özyavuz, Şaban Yıldız, Ali Çakır, Habibe Alcan, Yeşim Besdil, Fatma Baş, Mahmut Genç, Okan Yuvacı, Orkun Ersoy, Oğuzhan Güleryüz, Uğur Sağır, Bedri Yıldız Yönetim Kuruluna girmeye hak kazandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Murat - 2 yıl önce
sayın belediye başkanı, ülke zaten kutuplaşmaktan bir hal oldu. herkes birbirini yer vaziyette. bari sen hiçbir yılda olmamıs olanı yapma. gerze'yi kutuplaştırma. şucu bucu ayırma.
Avatar
İbrahim Dönmez - 2 yıl önce
Yeni Kongremiz hayırlı olsun. Başkan Cumhur Kurt Beyi ve Yönetimini, AK PARTİ'li seçmenlerimizi tebrik ediyor, Başarılar niyaz ediyorum. Yönetim ve Seçmenlerimizi AKP li değil, AK PARTİ ' li olmaya, Rabbimin Milletimize nasip ettiği RTE BAŞKAN'ımıza yürekten Destek olmaya çağırmayı da Kendimde bir görev addediyorum. Dünyaya Yeni Bir Düzen kurmada büyük bir Başarı sağlayan Ak Parti ve CUMHUR İTTİFAKINI YÜREKTEN TEBRİK EDEREK BAŞARILAR DİLİYORUM..!
Avatar
Rahmi KARACA - 2 yıl önce
Sayın başkan Adnan Menderes ile ilgili bir proje gerçekleştirmek elinizde yetkinizde. Sizin siyasetçi ve belediye başkanı olarak en önemli görevlerinizden biride ülkenin her yerine eşit ve saygı ile bakmak olmalı. Ovacık ismini Karabük il sınırına girdikten kısa bir süre sonra sol tarafta bulunan bir tabelada da görebilirsiniz. 2019 festivalinde de Resul Dindar'ı soyadıyla ilgili olarak övmenizi de yadırgamıştım.
Avatar
Hsn. - 2 yıl önce
InşAllah hayırlısı olur.
Avatar
memo - 2 yıl önce
değerli başkan hayırlı olsun adam gibi adamdır