banner175

AK Partinin iktidarda olmadığı bir Türkiye düşünülemez

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sinop 1’inci sıra Milletvekili Adayı Nazım Maviş 1 Kasım seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Maviş, “7 Haziran seçimleri AK Parti’nin iktidarda olmadığı ya da tek başına bir iktidarın olmadığı bir Türkiye’nin imkansız olacağı sonucunu çıkartmıştır” dedi.

AK Partinin iktidarda olmadığı bir Türkiye düşünülemez
06 Ekim 2015 Salı 16:38

1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçimler öncesinde  AK Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Nazım Maviş Vitrinhaber gazetesinin Yazı İşleri Müdürü Serhat Özşahin’e 1 Kasım seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bizlerde bu değerlendirmeyi siz değerli okurlarımızın beğenisine sunuyoruz


7 Haziran’dan bu yana Türkiye’nin seçim atmosferinden çıkmadığını söyleyen Maviş, 7 Haziran seçimlerinin çok önemli bir tabloyu gözler önüne serdiğini ifade etti. Maviş, “7 Haziran seçim sonuçları çok önemli bir tabloyu ortaya çıkarttı. AK Partinin iktidarda olmadığı bir Türkiye, ya da tek başına bir iktidarın oluşturulamadığı bir Türkiye’de siyasal istikrarsızlık, siyasi istikrarsızlığın sonucu olarak da ekonomik istikrarsızlık tablosu oluşuyor” dedi.

1 KASIM SEÇİMLERİ TÜRKİYE’Yİ YENİDEN İSTİKRARA GÖTÜRECEK

7 Hazirandan bugüne kadar geçen 3 aylık sürenin Türkiye açısından aslında kayıp süre olduğunu ifade eden AK Parti Sinop 1. Sıra Milletvekili Adayı Nazım Maviş, koalisyon hükümetlerinin ülkeye verdikleri zararlardan bahsetti. Bu zamana kadar kurulan koalisyon hükümetlerinin kısa ömürlü olduğuna dikkat çeken Maviş, bu durumun ülkede siyasi istikrarsızlığa yol açtığını ve bu siyasi istikrarsızlığın ülkeyi ekonomik istikrarsızlığa sürüklediğini ifade etti. Maviş; “Türkiye geçmişte koalisyon dönemlerinde çok büyük zorluklar yaşadı. Mesela 1991 ile 2002 yılları arasındaki 11 yıllık dönemde Türkiye’de 9 Koalisyon Hükümeti kuruldu. Her bir hükümetin ortalama ömrü 18 ayı geçmedi. 2 aylık, 3 aylık hükümetler oldu. Dolayısı ile bir ülkede siyasi istikrarsızlık oldu mu o ülkede gelişme, kalkınma, büyüme doğal olarak gerçekleşemiyor ve beraberinde ekonomik istikrarsızlık geliyor. Hatta ülke başka açılardan kaotik bir sürecin içine girmiş oluyor. 1 Kasım seçimleri bu açıdan tekrar Türkiye’nin istikrara kavuşabileceği, tekrar yönetilebilir, güçlü ve kalkınma hamlelerini sürdürebilir bir ülke haline gelebilecek bir telafi seçimi olarak değerlendiriyorum. İnşallah 1 Kasım’da milletimizin Türkiye’nin selameti açısından AK Partiyi tekrar tek başına güçlü bir şekilde iktidara taşıyacağını ümit ediyoruz. Bütün gayretimiz çabamız bunun için” diye konuştu.

MİLLETİMİZ 1 KASIM’DA PARTİLERE NOTUNU VERECEK!

AK Parti olarak seçim çalışmalarına hızlı bir şekilde başlangıç yaptıklarını belirten Maviş, Başbakan Davutoğlu tarafından açıklanacak olan seçim beyannamesi ile birlikte yürütülen çalışmaların daha da kuvvetleneceğini söyledi. Maviş; “4 Ekimde Sayın Başbakanımız seçim beyannamemizi milletimizle paylaşacak. Seçim beyannamemizin ilanından sonra seçim kampanyamız daha da güçlenerek devam edecek. 1 Kasım seçimleri kısa bir zaman zarfı içerinde gerçekleşmiş olacak. 1 ay gibi kısa bir süre seçim kampanyamız gerçekleşecek. Ancak dediğim gibi 7 Haziran seçimlerinden sonra Türkiye seçim atmosferinden zaten çıkmadı. Bütün siyasi partiler milletin gözünün önünde, milletin terazisinde tartıldılar. MHP’de, CHP’de, AK Parti’de 7 Hazirandan sonraki dönemde duruşları, tavırları ve ortaya koydukları siyasi politikalarla ölçüldüler, biçildiler şimdi 1 Kasımda milletimiz bunun notunu tekrar verecek” dedi.

1 KASIM’DA SİNOP’TA YARIM BIRAKTIĞIMIZ İŞİ TAMAMLAYACAĞIZ!

1 Kasım seçimlerinde AK Parti’nin Sinop’ta lider parti olacağını iddia eden Maviş, bu seçimlerde Sinop’un meclise 2 AK Partili vekil göndereceğini belirtti. Maviş, “İnanıyorum ki Sinop’ta Milletvekilimiz Cengiz Tokmak ile birlikte 2 milletvekili adayı güçlü bir şekilde geçen seçimde yarım bıraktığımız işi tamamlayacağız. Yani Sinop’tan 2 AK Partili milletvekilini meclise göndermenin çabası içerisinde olacağız. 1 Kasım seçimlerinde 7 Haziran seçimlerine göre, 1 Kasım’da Sinop’tan AK Partili 2 milletvekili çıkartabileceğimiz şartların ve ortamın olduğunu düşünüyorum. 1 Kasım seçimlerinde Sinop’un AK Partiden 2 milletvekilini meclise göndererek Sinop’unda önünü, geleceğini açmış olacaklar. 1 Kasımda devlet olarak, millet olarak, ülke olarak daha güzel günler göreceğimiz seçim sürecinin doğmasını temenni ediyorum. Bütün siyasi partilerle bu süreci centilmence geçireceğimizi temenni ediyorum. Umarın seçimler ülkemize, ilimize ve milletimize hayırlar getirir” diye konuştu.

 
Kaynak : Vitrinhaber

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hüseyin bodur - 6 yıl önce
ı kasımda haklın tercihi dolsyısıyla çıkacak sonucun ;;develtimz ve mşilletimize hayırla rgetirmesini temenni ediyorum.....başarılar diliyor, saygılar sunuyorum..!1