Siyaset
Giriş Tarihi : 14-03-2017 12:02   Güncelleme : 14-03-2017 12:22

Vatandaşlar Salona Sığmadı

‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Milli İrade Konferansı’nda konuşan Maviş, vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında önemli bilgiler verdi

Vatandaşlar Salona Sığmadı

Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş hafta sonu mesaisine Boyabat’ta devam etti. Boyabat Belediyesi ve Eğitim-Bir Sen Boyabat temsilciliği tarafından Şafak Düğün Salonunda düzenlenen ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Milli İrade Konferansı’nda konuşan Maviş, vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında önemli bilgiler verdi.

 

Boyabatlıların yoğun ilgi gösterdiği programda, salon hınca hınç doldu. Salonun dışında kalan çok sayıda vatandaş ise, kurulan ekrandan Maviş’in konuşmasını takip ettiler.

 

Konuşmasının başında, salonu içinde ve dışında bulunan vatandaşlara teşekkür eden Maviş, “Bu coşku ve bu kalabalık 16 Nisan zaferimizin ilanıdır. Bugün bu salonda olduğu gibi 16 Nisan’da da evet oylarımız sandıktan taşacaktır inşallah” dedi.

 

Cumhuriyet tarihi boyunca koalisyon hükümetlerinin ülkeyi düşürdüğü durumu değerlendiren Maviş, 16 Nisan tarihini işaret ederek ülkeye tuzak kuranlara, bu ülkenin yolunu kesmek isteyenlerin hedeflerine ulaşamaması için 'evet' cevabı verilmesi gerektiğini belirtti.

 

Tek Adamlık Değil, Tek Başlılık İstiyoruz

Konuşmasında tek başlılık eleştirilerine cevap veren Maviş, “Bizler tek adamlık sistemi değil, tek başlılık sistemi istiyoruz. Bizim 16 Nisan'da vereceğimiz 'evet' oyu sadece bir cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi değişikliği değil. Bize dayatılmak istenen Sevr Antlaşması'na, bize dayatılmak istenen köleliğe, ayaklarımıza vurulan zincirlere, prangalara 'hayır' demektir. 1923'de cumhuriyeti hep birlikte kurduk. Hacı Bayram'da hocaların dualarıyla, bu milletin şehitleriyle kurduk. Bize kimse cumhuriyet dersi vermeye kalkmasın. Rejim elden gidiyor teraneleriyle milleti aldatmaya kalkmasın. Bu cumhuriyeti onlardan çok biz koruduk, bugünlere biz taşıdık, yarınlara da biz taşıyacağız" ifadelerini kullandı.


Erkan TaşErkan Taş